Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

Projekt Krokus

24. Přední hlídka Royal Rangers, přesněji její věková skupina Adventure Rangers ("Bílí Tygři"), se od září 2010 zapojila do mezinárodního Projektu Krokus. Tento projekt realizuje irská organizace The Holocaust Educational Trust of Ireland (HETI) a v České republice je realizován prostřednictvím Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze. Účastní se jej např. ZŠ Generála Píky v Ostravě, ZŠ Rabasova ve Slaném či ZŠ Strmilov u Jindřichova Hradce.
Projekt Krokus je určen žákům od 11 do 18 let. HETI školám zdarma poskytne cibulky žlutých krokusů, které účastníci projektu na podzim zasadí jako připomínku jednoho a půl milionu židovských dětí (a tisíců dalších dětí), jež zemřely během holocaustu za 2. světové války. Účast na projektu je bezplatná. Žlutá barva květu připomíná žlutou Davidovu hvězdu, již byli Židé nuceni během nacistické vlády nosit. V ideálních podmínkách cibulky krokusů vykvetou na konci ledna nebo na začátku února, tedy přibližně na Mezinárodní den památky obětí holocaustu (27. ledna).

Projekt Krokus nabízí konkrétní možnost, jak přiblížit tematiku šoa (holocaustu) mladým lidem a zvyšovat tak povědomí o nebezpečích diskriminace, předsudků a fanatismu. Když lidé budou obdivovat květiny, mládež může vysvětlit, co vlastně krokusy symbolizují. Zapojení mládeže do sázení cibulek krokusů a pozorování, jak květiny rostou, podporují proces získávání znalostí o nezbytnosti vzájemné tolerance a respektu ve společnosti.

Projekt Krokus je podporován ministerstvem spravedlnosti Irské republiky. V roce 2008 se projektu účastnilo více než 300 irských škol a množství škol v Rakousku, Polsku, Chorvatsku, Velké Británii, Spojených státech amerických a dalších zemích. Například na Maltě realizuje Projekt Krokus organizace Malta UNESCO Youth Association spolu se Scout Association of Malta (Svaz maltských skautů). 24. Přední hlídka Royal Rangers Brno je hrdá, že se do tohoto projektu mohla rovněž zapojit.
Krokus 24.PH RR

Krokus 24.PH RR

Aktualizace 08.02.2011:

Jak dopadly krokusy vysázené na základně, toť zatím otázka. Letošní zima byla poměrně specifická. Jelikož jsme ale s možností komplikací počítali, dostali naši členové část cibulek domů ke zvláštní péči. A výsledek se dostavil.:o)

Dnešního dne byl také zřízen účet našeho oddílu na centrálním webu projektu v Irsku. Prvotní informace zahrnuje i tři fotografie ze sázení.

Níže si můžete prohlédnout rostoucí krokusy Emy, členky skupiny "Bílí Tygři":
Eminy krokusy

Eminy krokusy

Aktualizace 17.02.2011:

Další Bílý Tygr zaslal pěkné fotografie, tentokráte ze sázení cibulek:
Sázení krokusu

Sázení krokusu

Aktualizace 09.06.2011:

Krokusy na naší základně zdárně vykvetly. Snímky pořídil velitel oddílu dne 30. března. Ten také se svou dcerou Aničkou nyní pečuje o záhonek, aby rostliny vydržely i pro další období:
01.jpg
03.jpg
02.jpg
09.06.2011 17:10:44
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one