Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

9.-11. 9. 2011 Zahajovák Hostěnice

rangers.gif
Letošnímu Zahajováku velela Lada. Přemek tou dobou pobýval na rodinné dovolené v Krkonoších a Jožka nejprve zastupoval velení oddílu na setkání vedoucích SŽ v Brně a poté odjel za nemocnou sestrou. Opět se však prokázalo, že je náš oddíl požehnán talentovanými vedoucími na všech postech. Posuďte sami:
*

Přestože počasí vypadalo ze začátku poněkud nepříznivě, vyrazili jsme v pátek odpoledne s Májou do Hostěnic na základnu – samozřejmě až po vydatném nákupu potravin na zahajovací víkend činnosti naší hlídky v tomto školním roce. Před nástupem do autobusu se k nám přidala ještě Lenka (vedoucí z Hustopečí, které mimochodem patří veliký dík za pomoc na Zahajováku) a taky David, Miky, Šimon a Susanka. Když se k nám na základně připojil ještě Eda a později i Anetka s Verčou, byla sestava dětí kompletní. Večer pak dorazila Kessi a dostalo se jí od Máji přivítání: „Hej, co to máš na sobě?! Ty vypadáš jako holka!“, na což Kessi jen odvětila: „To asi proto, že SU HOLKA!“ a ostatní se mohli potrhat smíchy.:-)

Příjemný večerní táborák s opékáním párků byl doprovázen zajímavými rozhovory, jak už to tak bývá, o všem možném, nemožném a i o našem vztahu s Bohem. Před desátou se osazenstvo táboráku pomalu vytrousilo na kutě a vedoucí po kontrole dětí a přivítání se s Vikim – posledním členem týmu vedení Zahajováku – taktéž velmi rádi zalehli (speciálně chválím Anetku s Verčou, jelikož na svou vlastní žádost spaly venku ve stanu a ne v budově. Výborně, holky).:-)
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
08.JPG
Sobotní ráno nám začalo „pěkně zvostra“ Vikiho rozcvičkou a následovně úžasnou snídaní na střeše horní budovy. Počasí bylo příjemně hřejivé a vlahý vánek s ranními paprsky, chvílemi vykukujícími zpoza malých, hebkých obláčků líně plujících po obloze, nás jemně hladily po tvářích a spolu s teplým čajem v bříšku dokázaly vykouzlit krásný úsměv i na té nejospalejší tvářčce. Prostě romantika. Nikam se nespěchalo, naopak, vychutnali jsme si každé sousto. Po snídani následovala malá vycházka do lesa na dřevo, spojená s hrou "dobývání hradu", při které se dobyvatelé a dobývaní střídavě zdáli být napjatí nebo pobavení. V bojovém nasazení následně pokračovalo i zpracování dřeva na základně – až do oběda. Špagety s vynikající omáčkou se jistě staly nezapomenutelným zážitkem pro všechny z nás. Byla totiž prověřena naše schopnost domluvy a spolupráce, když byly všem před zahájením jídla svázány vzájemně ruce. Každý se tedy musel domluvit se sousedy na obou stranách, jak bude samotný proces konzumace předložené stravy probíhat. Musím říct, že oběd proběhl až překvapivě hladce a všichni se dosyta najedli a nasmáli.
09.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
Po poobědním klidu přišlo na řadu střílení z luku. Vilém Tell by bledl závistí při sledování některých střeleckých výkonů našich nadaných dětí. Ostrostřelec Miky trefil terč dokonce několikrát (pro ty, kdo z luku nikdy nestříleli: je to opravdu těžké se trefit tam, kam chcete). Pokud někdo zrovna nestřílel, řádil na balících sena s ostatními. Odpoledne bylo krásné a pohodové (hlavně taky proto, že jsme nikoho nezastřelili).:-)

Kotlíky rozdat, najít ohniště, rozdělat oheň a hrachová už sype do bublající vody – ano, večeři si vařily děti po dvojicích (vedoucí samozřejmě taky hezky v kotlíku), zatímco se topinky krásně pražily na sporáku. Mňam! Opět jsme se sesedli u ohniště a s příchodem tmy u ohýnku četli Matouše 6 – Bůh se o nás dobře stará. Nebe se perfektně vyčistilo, že byla krásně vidět hvězdná obloha. Na to jsem právě čekala s nádhernými mapkami letních souhvězdí. Každý dostal jednu a pokoušel se najít nahoře na nebi něco z toho, co viděl dole v papíře. Měsíc svítil jako divý, takže se nám nepodařilo najít všechno, ale mnoho obrazů vykreslených hvězdami v sametově temné obloze jsme opravdu rozpoznali. Z vesmíru šupky, dupky do postele, do stanu a Susanka s Šimonem se dokonce nadšeně přidali k Lence ve spaní pod širákem. Všem se nám spalo výborně. Na nedělní ráno čekala už jen snídaně, úklid a odjezd do církve. Hurá!
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
Letošní první víkendovka byla trochu více komorní, ale naprosto skvělá, takže kdo tam nebyl, má opravdu čeho trpce litovat.:-) Děkujeme našemu skvělému Bohu, že byl celou dobu s námi, chránil nás a se vším nám pomáhal. Kde bychom bez Něj byli…

Těším se zase příště, Lada.
14.09.2011 10:14:19
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one