Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

6.-9. 5. 2010 XIII. Ringoturnaj Meziříčko

Již potřinácté se o svátcích připomínajících konec 2. světové války konala jedna z nejvýznamnějších akcí českých, moravských a slezských Royal Rangers, a to mistrovství republiky v ringu neboli zkráceně Ringoturnaj (a ještě zkráceněji Ringo:o)). Letošní ročník se na první pohled lišil absencí kategorie Junior (15-18 let), čímž klesl počet účastníků přibližně o sto lidí. Šlo o krok nepopulární, ovšem nezbytný, jelikož kapacita základny v Meziříčku (280 osob) byla i po odečtu stovky Juniorů překročena (332 osob).

Naše 24. Přední hlídka vyslala na Ringoturnaj třináctičlennou delegaci. Kmen Ranger Kids reprezentovali Eda a Susannka se svou vedoucí Jíťou, kmen Zlatých Tygrů zastupoval Artík, barvy kmene Bílých Tygrů hájili Anetík, Belča, Janička, Maxík a Verča se svým vedoucím Jožkou a konečně, starší Rangeři byli zastoupeni Peťou a velitelem oddílu Přemkem. Ten ovšem plnil funkci zásobovacího důstojníka turnaje (mimochodem naprosto výtečně), a proto byl jako posila sboru vedoucích přizván i bývalý člen našeho oddílu PavKo.

Přesun do Meziříčka byl bezproblémový, jeli jsme společně se sesterskou 18. PH, jenž na turnaj vyslala plných 32 osob (včetně Juniorů, kteří tuto akci nechtěli minout). Koordinátorka dopravy Táňa Antlová (velitelka 31. PH Jihlava) odvedla opravdu dobrou práci, jeli jsme podle plánu a ještě k tomu nejkrásnějším autobusem, co na Ringu pamatujeme. Horší to bylo s ubytováním, poněvadž naši rezervaci ve Zlíně kdesi založili a našli až těsně před akcí. Velitel turnaje a koordinátor ubytování Ježek (velitel 8. PH Zlín) se tak musel hodně otáčet, aby nás upíchl. Nejprve jsme dostali chatku č. 49 a po chvíli štábní práce i chatku č. 18. Zbylá lůžka se nakonec našla v chatce č. 1.

Navzdory našemu nízkému počtu jsme postavili do pole čtyři družstva. Počet tří Greenhornů byl nedostatečný, a proto Jožka domluvil fúzi s 3. PH Vsetín/Val.Mez., která dodala další dva hráče. Navzdory této improvizaci a faktu, že tři členové družstva byli naprostí nováčci a dva z nich nebyli ze začátku schopni ani přehodit síť, vybojovala tato naše koťata po osmi vítězstvích a dvou porážkách nádherné druhé místo. Lví (ehm, tygří) podíl na tom měl kapitán Artík.

V Trapperech jsme neměli nikoho, zato v kategorii Rangers jsme nasadili dva týmy. Zde byla situace ovlivněna nečekanou absencí našeho esa Kuby. Ke dvojici Maxík-Peťa se tak po dlouhých diskusích přesunula Janička a druhý tým Anetík-Belča-Verča zůstal ve třech. Maxíkův tým však měl smůlu na těžký los, neboť se v jejich skupině sešli dva pozdější semifinalisté. Pozoruhodné výkony předvedl Verčin tým. První zápas holky zapomněly nastoupit a prohrály jej kontumačně 0:2, pak ovšem zabojovaly a nakonec postoupily ze základní skupiny na divokou kartu! V play-off je však čekal soupeř z nejtěžších - elitní tým 13. PH Uherský Brod/20. PH Nedachlebice, trojnásobný vítěz Ringoturnaje v kategorii Trapper. Ten také pouť našeho týmu zastavil a nakonec triumfoval i v celém turnaji.

V nejstarší kategorii Royal Rangers se hřálo naše nejžhavější želízko. PavKo byl spolu s Bobem Oswaldem (velitel 13. PH) obhajujícím mistrem republiky a i letos měl pochopitelně ty nejvyšší cíle. Sestavu doplnili mladým Lukášem Pakostou z Bobova oddílu a základním kolem prošli bez větších problémů, kdy jediný set ztratili pouze se 41. PH Zábřeh. Ve finále se však zcela nečekaně karta obrátila a naši borci prohráli se Zábřehem 1:2. Členka vítězného družstva Danka Pohanková si tak po triumfu na letošní Procházce růžovým sadem připsala další sladké vítězství.:o)

Mimo samotného turnaje se i letos konal bohatý doprovodný program sestávající z přibližně 15 atrakcí. Pro „military-pozitivní" jedince byla nachystána střelba ze vzduchovek, střelba z kuše, střelba z foukačky a střelba z luku, siláci se mohli vyřádit na bungee-runningu, čolci na lodích, skokani (a jiné žáby) na trampolíně, umělci na tvůrčích workshopech a karatisté na „tak kopni do tý bedny". Zajímavá a hojně navštěvovaná byla soutěž na tanečních destičkách v rámci prezentace firmy našeho bývalého člena Růži. Velmi populární pak bylo lesní lanové centrum, které účastníkům Ringoturnaje pronajala firma z Velkého Meziříčí. Co se týče našich atrakcí, měli jsme mít vzduchovky a chůdy. Poněvadž však nebyl obslužný personál, vyjednal to Jožka jinak. Na vzduchovky jsme získali dvoučlennou posilu z Uherského Brodu a chůdy si první den vzali na starost vedoucí ze Zábřeha a druhý den vedoucí z Brna I. Díky Bohu za ně.

Duchovní program měli na starost členové Národní rady RR. Našim nejmenším kázal Petr Helešic (druhý pastor AC Břeclav a velitel tamní 2. PH), starším pak Karel Hauptman (velitel 18. PH) a Petr Walach (druhý pastor AC Oldřichovice, velitel 4. PH a Národní velitel RR). O chvály letos pečovala čtyřčlenná skupina z AC Brno (doplněná druhého večera o našeho PavKa). Jednotícím slovem programu bylo „Maranatha" (Pane, přijď) a s ním spojené naléhavé otázky. Silným momentem se stalo i večerní společné vypuštění horkovzdušných lampionů v připomínku Ježíšova nanebevstoupení a příslibu Jeho návratu.

Celkově můžeme XIII. Ringoturnaj hodnotit jako povedený. Nikdo se nezranil, dvě druhá místa jsou pěkný úspěch a zažili jsme chvíle silného obecenství i spoustu legrace. Vynikl zejména kmen Bílých Tygrů. Holky se nejprve zapsaly do análů akce zmeškáním utkání a kontumační porážkou (což organizátor Ježek dle svých vlastních slov nepamatuje) a následně i koupelí v rybníce po převržení plavidla (spolu s Maxem), čímž si od plavčíka vysloužily doživotní zákaz vstupu na loď.:o) Také jejich vedoucí Jožka zazářil, když jej v rozmezí jediné hodiny čtyřikrát seřval sám národní velitel RR, k velkému pobavení přítomných šelmiček.:o) Akci jsme si tedy užili nadmíru a děkujeme Bohu za ni. Přišla neděle, poslední nástup s rozdáním odznaků, balení a úklid, odjezd... Na dálnici jsme potkali kolonu vojenských vozidel, mávali jsme vojákům a oni nám... A jak pravil Ježek: „14. Ringoturnaji 2011 ahoj, a to je vše, přátelé..."

Jedem tam.

Jedem tam.

Meziříčko.

Meziříčko.

V poli.

V poli.

Podpora.

Podpora.

Skóre.

Skóre.

Koťata.

Koťata.

Střelnice.

Střelnice.

Lana.

Lana.

Bahna.

Bahna.

Relax.

Relax.

Mikinka.

Mikinka.

Všichni.

Všichni.

10.05.2010 13:00:56
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one