Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

5.-8. 5. 2011 XIV. Ringo Meziříčko

V tradičním termínu svátků konce 2. světové války se čeští, moravští a slezští Royal Rangers sjeli na krásnou táborovou základnu v Meziříčku u Jihlavy, aby se již počtrnácté utkali na mistrovství republiky v populární hře ringo. Bojovalo se ve čtyřech věkových kategoriích, od nejmladších Ranger Kids (bývalí Greenhorni) přes Discovery Rangers (Trappeři), Adventure Rangers (Rangeři) až po Royal Rangers (Oldi). Nejstarší mládežnická kategorie Expedition Rangers (bývalí Junioři) opět chyběla z kapacitních důvodů (základna v Meziříčku není nafukovací) a utká se v samostatném turnaji 20.-22. května v Hostěnicích.

Naše 24. Přední hlídka vyslala letos na turnaj třiadvacetičlennou výpravu. V Ranger Kids to byli Eda, Ráďa a Susannka. V Discovery Rangers Artík, Bertík, Dan, David, Joyik, Šimon a Vendy. V Adventure Rangers Anetka, Belča, David, Janička, Kryštof, Max, MiG a Verča. Nu a vedoucí Jíťa, Jožka, PavKo, Peťa (Junior) a velitel Přemek. Doprava byla oproti předchozímu ročníku složitější, místo autobusu jsme jeli vlakem se dvěma přestupy. Po příjezdu na základnu nastal asi nejhorší okamžik celé akce. Někteří rodiče totiž nezvládli přihlásit své děti do stanovené uzávěrky a my tak nyní měli pro 22 lidí (Přemek spal ve štábu) k dispozici jen čtyři chatky o šestnácti místech. To byla hádka! Místa na postelích nakonec prioritně dostali ti, kteří se přihlásili včas. V jedné z chatek to ale vypadalo jak ve squattu, neboť v prostoru pro čtyři osoby spalo devět lidí.:o)

Ringoturnaj je již zavedenou značkou a zkušený organizační tým fungoval jak švýcarské hodinky. První večer je seznamovací, kdy se utužují staré vztahy a navazují nové. Řada lidí se totiž za celý rok má možnost vidět pouze zde. Druhý den pak začíná vlastní turnaj v ringu. Kdo zrovna nehraje, má možnost bohatého vyžití v doprovodném programu, kam spadá mnoho aktivit, od rukodělných přes vodácké, střelecké (kuše, prak, foukačka, vzduchovka) až po různé speciality jako pyrotechnika. Každý večer probíhá shromáždění, letošním tématem bylo „Bez kompromisů“. Strava je standardní, tj. pětkrát denně. Hygiena je zajištěna prostřednictvím velkokapacitních toalet vybavených i sprchovými kouty. O případné nemocné a zraněné pečuje profesionální zdravotnice. V drtivé většině letošních případů se jednalo o různé stupně úžehu, neboť počasí nám přálo.:o) Jediný vážnější případ nastal hned při cestě na akci, kdy si jedna dívka ze Zlína přirazila prst ve vlakových dveřích. Otevřená zlomenina bohužel vyústila v operaci v nemocnici a předčasný odjezd domů.:o(

Náš oddíl postavil do pole šest týmů. Ze základní skupiny nepostoupily Artíkův tým v Discovery Rangers a Maxíkův tým v Adventure Rangers. Vypadl také tým vedoucích v nejstarší kategorii, takže Jožka, který přijel až v pátek večer, si už nedal ani hod.:o) V play-off se tak objevila polovina našich družstev. Jožkovy Tygřice vypadly hned v osmifinále, a co bylo neuvěřitelné, šlo o navlas stejnou situaci jako loni. Narazily totiž na obávaný chlapecký tým z 20. PH Nedachlebice & 13. PH Uherský Brod, toho času čtyřnásobné mistry. První set holky bojovaly jako pravé Tygřice a prohrály těsně 13:15, ve druhém setu však hoši ze Slovácka zapnuli a konečný výsledek byl 15:1 v neprospěch našich... Dlužno dodat, že náš soupeř pak zvítězil i ve finále a získal rekordní pátý titul.

Do bojů o finále tak zasáhly dva naše týmy, které byly oba spojeny s 18. PH Brno I. V Discovery Rangers jsme nakonec po nervydrásajících bojích podlehli jak v semifinále, tak v boji o 3. místo. Zvláště poslední zápas (proti spojeným 26. PH Olomouc a 41. PH Zábřeh na Moravě) byl napínavý, ale za stavu 1:1 na sety jsme ve třetím nakonec podlehli 14:16. Posledním želízkem v ohni tak byli naši nejmladší. Jejich zápasy byly rovněž dramatické, ovšem s tím rozdílem, že jsme nakonec slavili vítězství. A jen pro zajímavost, i tentokrát byl finálním soupeřem tým 26. PH Olomouc a 41. PH Zábřeh na Moravě, posílený ještě o borce z 39. PH Zlín-Kašava. Po loňském vítězství PavKa v nejstarší kategorii jsme si tak opět vychutnali jeden z vítězných dortů, které mimochodem zhotovuje naše úžasná Jíťa.:o)

V doprovodných disciplínách zazářili Discovery Rangeři Artík a Bertík, kdy jeden získal prvenství ve střelbě z praku a druhý ve střelbě z kuše (že by výcvik z loňského rytířského tábora?).:o) Pozoruhodné výkony jsme předvedli i na lodích, protože se postupně „cvaklo“ asi sedm našich lidí.:o) Díky Bohu bylo slunečno, takže škody na zdraví a oděvech byly minimální. Kluci z Ranger Kids a Discovery Rangers si pak vybudovali úžasné bunkry v přilehlém lese, ale pro vedoucí to znamenalo spoustu práce navíc při jejich shánění na zápasy, rozdávání svačin a pod.:o)

Jak tedy zhodnotit letošní Ringoturnaj? Všichni jsme si pobyt v Meziříčku užili a litovali, že musíme jet domů tak brzo. Nikdo se vážněji nezranil. Na kladný dojem z akce mělo vliv i počasí, které nám díky Bohu opravdu přálo. Také jsme získali naše oblíbené chatky u lesa a mohli bydlet pohromadě, což bylo super. Loni jsme byli rozházení po celém areálu. Co potěšilo, byl týmový duch při turnaji, kdy řada nehrajících fandila v zápasech těm, co právě hráli. Zvláště utkání play-off měla výbornou atmosféru.:o) Pochválit je třeba hlavní organizační tým včetně Přemka, bez jehož nákupního umu by se náš pobyt výrazně prodražil. Bohu díky za ně.:o)

XV. Ringoturnaji 2012 nazdar!
Naše základna

Naše základna

První večeře

První večeře

Jak vidno, Rangerky si zajistily dva rohlíky :o)
Večerní shromko

Večerní shromko

...

...

Boj a fanynky

Boj a fanynky

Fotografie 18. PH Brno I
Hrajem

Hrajem

Přijel Jožka

Přijel Jožka

Ranní duo

Ranní duo

Veselíme se

Veselíme se

Ucul

Ucul

Marod

Marod

Předávání cen

Předávání cen

Závěr

Závěr

14.05.2011 08:02:23
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one