Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

5. 11. 2011 Škoda Floorball Cup Brno

letak_skoda_cup_2011.png
První listopadovou sobotu jsme vyrazili na sport. Ne však jako účastníci, ale jako diváci. V Brně se totiž hrál turnaj Euro Floorball Tour za účasti florbalových reprezentací ČR, Švédska, Finska a Švýcarska. Místem utkání byla Městská hala míčových sportů na Vodově ulici.
Národnostní složení turnaje bylo vskutku lákavé. Podpořit talentované spoluobčany je vždy dobrá věc, oba skandinávské týmy tvoří navíc absolutní světovou špičku daného sportu (zatím nikdo jiný nedobyl titul mistra světa) a ke Švýcarům chová nadstandardní vztahy jedna naše Tygřice.:o) Proto jsme neváhali a vypravili se tam. Naši sestavu tvořily Tygřice Anetka, Janička a Verča, dále tatínek jedné z nich, mladší bráška a také Jožka jakožto vedoucí.

První zápas, který jsme viděli, sehrály od 13:00 juniorské reprezentace ČR a Švýcarska. Utkání bylo napínavé, našim se nepovedl začátek a klid nastal v podstatě až s gólem v závěru. Nakonec to dopadlo dobře, tedy 5:3 pro nás. Kromě Tygří smečky fandilo ještě dalších 515 diváků, tj. docela slabota.

Druhý zápas sehráli muži Finska a Švédska. Dva elitní celky spustily zběsilou přestřelku, v níž dlouho měli navrch Finové, ale nakonec byl rozdíl velice těsný. Zápas věčných rivalů totiž skončil 7:6 pro Finsko. Počet diváků se ztrojnásobil, bylo nás přesně 1572.

Vrchol dne nastal v 19:00, kdy proti sobě nastoupily týmy ČR a Švýcarska v kategorii dospělých. Docela jsme si věřili na vítězství, neboť včera naše reprezentace slavně zvítězila nad Finy. Jenže! Po první třetině jsme prohrávali 0:2. Druhou třetinu náš tým létal po palubovce, ale vystřílel pouze jediný gól. Poslední třetina pak naše naděje pohřbila. Švýcaři celkově zvítězili 5:3. Nebyli o tolik lepší, ale náš tým selhal v koncovce. Kdyby chlapi měli nabito jako dnes Finové, kteří pálili z nejrůznějších pozic a dosti přesně, byl výsledek úplně jiný. Jenže na „kdyby“ se ani florbal nehraje.:o)

Lehce rozmrzelí z porážky, ale celkově spokojeni s akcí jsme se vypravili domů až o půl desáté večer. Viděli jsme opravdu špičkový sport. Florbal je mezi námi oblíbeným rekreačním sportem a vidět jej na světové úrovni bylo zajímavé. A mimoto, nejmenovaná Tygřice má nyní rozsáhlou sbírku podpisů jejích milovaných Švýcarů.:o) Kterým mimochodem neváhala fandit i proti našim, což byla místy zkouška trpělivosti.:o)

Děkujeme Pánu Bohu za tento čas i za to, že se žádný ze sportovců nezranil, a těšíme se zase na další akci.
01.jpg
02.jpg
03.jpg
04.jpg
Autory fotografií jsou Jožka a Milan Haberl.
06.11.2011 18:35:50
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one