Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

4.-5. 6. 2011 Dětský den Věrovany

První červnový víkend se náš oddíl podílel na organizaci oslav Dne dětí v krásné hanácké obci Věrovany na Olomoucku, kousek od Dubu nad Moravou. Tamní Hanácký svaz technických sportů (HSTS) pořádá tuto akci již řadu let. Náš oddíl byl přizván ke spoluorganizaci již jednou, v roce 2007. Letos se děti mohly těšit na skupinu historického šermu, vystoupení kouzelníka, ohnivou show, hasičský útok (pozn.: poslední dvě atrakce spolu nesouvisely:o)) a mnoho dalšího. Každé dítě pak mělo nárok i na občerstvení zdarma.

Přípravná fáze proběhla již ve středu 1. června, kdy Jožka jel na základnu připravit materiál. Počasí bylo velmi vtipné. Nejprve pršelo, ale jak jel Jožka autobusem, pršet přestalo. Nad základnu se však blížila bouřka. Jožka předpokládal, že přírodní běsnění propukne, zatímco on bude pěkně v budově, ale to milou bouřku těžce podcenil. Vychytrale si počkala, až Jožka dokončil práci a vyrazil zpět na autobus. Po pár krocích propukl přívalový déšť. Jak Jožka bez pláštěnky dopadl, netřeba rozvádět.:o)
Bourka.jpg
Náš tým nakonec sestával z osmi osob (a malé Aničky jako bonusu:o)). V Přemkově fabii jely krom řidiče a Aničky ještě Jíťa a Mária, zbytek, tj. Vojta, Jožka, PavKo, Káťa a Míša, se vměstnal do Vojtovy felicie. Z Brna jsme vyráželi ve tři hodiny sobotního odpoledne. Naším úkolem bylo zajištění soutěžních disciplín pro děti do 15 let. Jednalo se např. o střelbu z luku a vzduchovky, šipky, chůdy, taneční destičky apod. Nejlepší výkony pak byly v neděli večer skvostně odměněny.:o)

Našich atrakcí se v oba dny zúčastnilo několik set dětí z širokého okolí. A dle jejich reakcí převládala naprostá spokojenost.:o) Pro nás samotné to však byl docela záhul, neboť učit např. pětileté dítě střílet ze vzduchovky 631 s optikou není hračka.:o) V neděli dopoledne bylo volno, a tak jsme si vyjeli na menší výlet do Dubu. Cílem byl tamní obří barokní kostel, kde jsme mj. vzpomněli památky římskokatolického kněze Cyrila Vrbíka, jenž zde byl před devíti lety brutálně zavražděn. Zpět do Brna jsme pak vyrazili až v neděli večer. Děkujeme HSTS za přizvání k této jedinečné akci a Pánu Bohu za přízeň a ochranu. Počasí vyšlo a nikdo se nezranil, což není samozřejmost.:o)
Rukodělky

Rukodělky

Dýmovnice

Dýmovnice

Ohnivá show

Ohnivá show

Ohňostroj

Ohňostroj

Snídaně Jožky

Snídaně Jožky

Hod míčkem

Hod míčkem

Vozíčkovaná

Vozíčkovaná

15.06.2011 17:50:14
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one