Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

31. 7. – 13. 8. 2006 Letní tábor Unčín

  Jedním z palčivých restů let minulých byla absence webového zápisu z letního tábora 2006. Podle rozkazu velitele oddílu byla provedena náprava. Ponořme se tedy do minulosti a připomeňme si ve stručnosti oněch 14 nezapomenutelných dní...

 Tábor 2006 byl z několika důvodů jedinečný. Například tím, že se jednalo o zatím jediný letní tábor našeho oddílu, jenž se odehrával mimo některou ze stálých základen Royal Rangers (jako byly či jsou Spálenec, Jiřín či Hostěnice). Táborový program byl koncipován na motivy fantasy díla Letopisy Narnie od slavného spisovatele, univerzitního profesora a praktikujícího křesťana C. S. Lewise (mimochodem, ke křesťanství jej přivedl jeho kolega z Oxfordu a blízký přítel, další známý spisovatel J. R. R. Tolkien). Tématická příprava na tábor vypukla již loni na zahajováku, takže oddílová šeptanda považovala za zaručené, co že se to v létě bude odehrávat. Proto jsme si na první den tábora vymysleli menší fintu na děti a rozjeli táborovou hru na motivy Piráti. A až večer ve skautském mlýně u Ochozi došlo ke změně v prostoru a čase.:o)

 První část tábora byla putovní. Šlapali jsme z Mariánského údolí přes Ochoz (1. den) dále na Bílovice nad Svitavou (2. den). Odtud vedly naše kroky do Soběšic a Řečkovic, kde jsme konečně využili zrychlovadlo (vlak) do Tišnova (3. den). Cestou jsme potkali mnoho různých narnijských stvoření, přátelských i nepřátelských, hráli řadu her a plnili množství úkolů. Cílem našeho úsilí bylo dopomoci na narnijský trůn princi Janisovi, čemuž se snažily zabránit síly zla v čele s neblaze proslulou čarodějnicí Yadis. Autory brilantního programu byli Magda s Ivanem, kteří do Lewisova bájného světa přitvořili obrovské množství dalších tvorů, míst a událostí. V paměti utkvěla řada zážitků, mezi nimi bohužel i jeden hodně špatný z Tišnova, kde na tamním nádraží spáchal jakýsi muž sebevraždu skokem pod nákladní vlak. Díky Bohu plnila v osudný okamžik většina dětí herní misi v nedalekém Předklášteří, ale i tak to bylo pro hrstku přítomných více než drsné.

 Z Tišnova jsme vyjeli do Doubravníku (4. den) a potom přes Nové Město do Dalečína (5. den) a Unčína (6. den). Bylo fajn, že jsme v této fázi hojně používali hromadnou dopravu, jelikož ještě v Tišnově propukly přívalové deště. Ty nás pak bohužel provázely po většinu tábora. Díky tomu se z Letopisů Narnie stal jeden z vůbec nejdrsnějších táborů v dějinách našeho oddílu. Množila se zranění a i vedoucí byli nadmíru vyčerpáni, neboť pečlivě připravený manuál s programem se rázem stal (téměř) bezcenným kusem papíru. A přestože každý solidní tábor mívá nachystánu pro nepřízeň počasí i tzv. mokrou variantu programu, s tak rozsáhlými dešti nepočítal nikdo. A improvizace ve ztížených podmínkách přivádí lidi do často nečekaných situací. Nicméně, díky Bohu, nakonec všechno dobře dopadlo. Jak s námi, tak i s táborovým programem. Byť, jak dodnes neopomínají připomenout ti, kteří v závěrečné bitvě hráli role záporáků, vyhrála strana dobra jen o ten příslovečný chlup.:o)

018.01.jpg
026.01.JPG
052.01.JPG
106.04.JPG
118.05.JPG
003.06.JPG
051.06.JPG
009.07.JPG
018.08.JPG
028.08.jpg
049.09.JPG
177.11.JPG
044.12.jpg
104.12.JPG
010.14.JPG
05.07.2010 21:06:46
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one