Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

30. 4.-2. 5. 2010 Tygří MiniRingo

Na přelom dubna a května bylo v Hostěnicích plánováno soustředění na Ringoturnaj. Poněvadž je letos účast na této prestižní akci omezena věkovou hranicí 15 let, týkalo se soustředění pouze skupiny Tygrů. Všechno však bylo nakonec trochu jinak. Série nemocí, zákazů a dalších příčin měla za následek, že do Hostěnic dorazily pouze tři Bílé Tygřice a jejich vedoucí. Ze Zlatých Tygrů nepřijel nikdo a stejně tak z Ranger Kids. Bude tedy zajímavé sledovat, jak naše šelmičky za pár dní obstojí v ohni bojů.:o)

Poslední dubnový den slaví pohané pálením čarodějnic. Je to pro ně příležitost oddat se rejům i frejům. Jedna taková partička adolescentů zabloudila rovněž k naší základně a ztrpčovala život osazenstvu. Stačila však procházka čerstvě dorazivší hlídky Jožka-PavKo se samopalem přes rameno a narušitelé se vzápětí samovolně rozptýlili. Chvíli poté zaburácely nad základnou motory letounu Vickers VC-10 britského Royal Air Force, takže jsme to měli i se vzdušnou podporou.:o) Pro nás znamenalo pálení čarodějnic možnost vypořádat se s haldami listí, větví a suché trávy, které jsme dlouho a pečlivě shromažďovali. Ohně vzplály za stmívání a byly vskutku mimořádné. Požární hlídku držela trojice Royal Rangers až do druhé hodiny ranní.

V sobotu proběhla příprava hřiště na ringo. V poledne odjel Jožka na léčbu do Brna a naopak přijeli Vojta s Evčou. Po návratu Jožky se rozjela další z Tygřích narozeninových oslav. Než však dotyčná Tygřice obdržela své dárky, musela prokázat rychlost, důvtip a orientační schopnosti během poutě v okolí základny.:o) Pak jsme opět zapálili oheň v táborovém kruhu a před půlnocí šli spát. Část z nás se ještě vypravila do vsi pozdravit Stupárkovy a vypít sklenku chlazené kofoly na zahrádce jejich restaurace. Cestou jsme na silnici potkali množství žab, takže holky ihned rozjely záchrannou operaci. Moc příjemný a pohodový večer.:o)

Nedělní ráno bylo svižné. Balení, úklid a umývání nádobí jsme zvládli v rekordním čase, za což patří dík zejména trojici Evča-PavKo-Vojta. Velké uznání potom zasluhuje Přemek, jenž celý pátek i sobotu pracoval na nové dámské toaletě. Byl to skvělý víkend a díky Bohu za něj!
První oheň

První oheň

Hrabeme

Hrabeme

Ohnivý obr :o)

Ohnivý obr :o)

Dohořívá...

Dohořívá...

Sekáč

Sekáč

Gratulace

Gratulace

Pohoda u ohně

Pohoda u ohně

05.05.2010 09:41:01
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one