Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

28. 8. 2011 Výlet na Veveří

Zahajovací akcí skupiny Tygrů a zároveň i rozloučením s prázdninami byl odpolední výlet na hrad Veveří u Brna, který jsme pod velením Lady zorganizovali poslední srpnovou neděli. Z našich milých Adventure Rangers se na místě srazu u brněnského hlavního nádraží neobjevil nikdo, ale to nám nevadilo. Dorazili totiž čtyři Discovery Rangers a Ranger Kids: Dan, Eda, Filip a Žanetka. A kromě Máji, která podstupovala horský výcvik RR na Slovensku (NVT-J), se zúčastnili všichni Tygří vedoucí, tj. Jožka, Kessi, Lada a Viki. Nevídaný poměr jednoho vedoucího na každé dítě však zvrátil příjezd spřátelené 40. Přední hlídky Hustopeče, jejíž výprava čítala sedm dětí a vedoucí Lenku.

Královský hrad Veveří, kdysi mocná záštita bezpečnosti severozápadních přístupů k městu Brnu, se tyčí na ostrožně vysunuté do vod brněnské přehrady. Obrovská stavba utrpěla za komunistické diktatury strašlivé škody a jen pozvolna a za četných nákladů opět povstává do původní krásy. Hrad je nyní ve správě Národního památkového ústavu a jedna jeho sličná zaměstnankyně nás ochotně provedla po rozlehlých komnatách hradního paláce. K Veveří se pojí četné tajuplné pověsti a my měli štěstí, že se náš výlet konal právě v době, kdy hrad hostí výstavu věnovanou legendě o templářském pokladu, jenž je údajně skryt ve zdejších podzemních prostorách. Dlužno dodat, že nás výstava příliš nenadchla, což je při tak poutavém tématu jistě škoda.

Po prohlídce hradu jsme sestoupili k přehradě, kde se odpojila část našich dětí i celá výprava z Hustopečí. Aby stíhali vlak domů, museli naši kamarádi jet zpět do Brna nejbližší lodí. Zbytek pokračoval v putování po severovýchodním břehu přehrady ještě několik kilometrů. Procházka se nám moc líbila a v přístavišti nás pak rozesmálo, že loď, která na náš signál přirazila k molu, nesla název „Veveří“.:o) Parník byl plný turistů, a tak jsme se po zakoupení lístků přesunuli na horní palubu a u přídě se kochali okolní krajinou. V přístavišti u hráze brněnské přehrady jsme potom odevzdali děti čekajícím rodičům. A jelikož nikdo z vedoucích nespěchal a naopak všichni měli hlad, šli jsme ještě posedět do nedalekého občerstvení. Sdílení zážitků a rozhovory trvaly až do setmění.:o) Díky Bohu za super akci a těšíme se na další!
01.JPG
02.JPG
03.JPG
04.JPG
05.JPG
06.JPG
07.JPG
08.JPG
09.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
11.09.2011 13:40:19
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one