Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

28. 3. 2010 Jožkovy třicátiny

Jožka se letos dožil třiceti let. Vedoucí našeho oddílu si pro něj připravili bezkonkurenční dar, ovšem cesta k jeho získání měla oslavence všestranně prověřit. Dejme mu slovo:

Jednoho dne jsem dostal obálku. V ní bylo napsáno: „V neděli 28. března 2010 ve 14:30 vyjdi před svůj dům a buď připraven na cokoliv.“ Konspirace byla dokonalá, jelikož jsem se jinak nedozvěděl vůbec nic. V určený den a čas jsem tedy čekal před domem. Přijelo auto a v něm tři vedoucí RR, ve tvářích ocel a kamenné fasády. Naložili mě dozadu a zavázali mi oči. Snažil jsem se jim něco říkat, ale nikdo mi neodpověděl, takže jsem brzy ztichl. Jeli jsme dlouho a až pak jsem zaslechl Ladu, že musí tankovat. Potom jsme pokračovali. Po nějaké době mi najednou nařídili sundat si pásku. A já zjistil, že jsem v autě s úplně cizími lidmi!

Auto zastavilo u jakési zavřené hospody na kraji nějaké vesnice. Dostal jsem buzolu a kus mapy s vyznačenými body, kde jsem a kam se mám dostat. Z mapy jsem vyčetl, že jsem u Křižanovic, tedy někde u Vyškova. Cíl ležel kdesi v kopcích, takže jsem rychle vyrazil. Když jsem se pak ohlédl, byli mí průvodci pryč. Nejprve jsem šel svižně, ovšem pak jsem si všiml pazourku ležícího v poli a rychlý přesun se změnil v klasický archeologický povrchový průzkum.:o) Cestou jsem narazil nejen na rohovce a zlomky středověkých nádob, ale i na zajímavé exempláře hmyzu.

V cíli mě čekal kůň a čtyři vedoucí RR v hábitech. Archaickou češtinou mě vyzvali, abych vsedl na koně a následoval je. Poslechl jsem, ovšem za krátký čas jsem byl opět na zemi, jelikož zpoza zatáčky za námi vyjeli cizí koně, můj kůň se splašil, shodil mě a utekl. Dopadl jsem tvrdě a předtím jsem to vzal ještě o kůl zajišťující mladý stromek, takže jsem pak sotva šel. Další cesta byla tedy pěší a nekonečná, poněvadž mě bolel každý krok. Až jsme konečně dorazili na místo v lese, kde mne očekávali další přátelé, ale i nepřátelé. První zkouškou bylo smontovat luk a zabít jím vlka (terč). Na jiném místě mne čekal souboj v hádankách. Poslední zkouška byla nejtěžší. Cestu mi zastoupil Strážce a abych mohl projít dál, musel jsem jej porazit. Tělo už mělo dost, takže jsem napnul všechny síly a útočil opravdu tvrdě. No a pak... Obrázky jsou asi výmluvné.:o)

Děkuji všem vedoucím našeho oddílu za nádherný dar, tedy Ladě, Jítě, Šmoulovi, Elišce, Anettce, Simce a zejména Přemkovi; za nezapomenutelný způsob jeho předání krom již zmíněných také Máje, Lence, Vítkovi a Strážci; a za takto výjimečné přátele svému Pánu a Spasiteli Ježíši Kristu.

Jožka
Zajatec

Zajatec

Start dole

Start dole

Průvodkyně

Průvodkyně

Montáž luku

Montáž luku

Střelba

Střelba

Hádanky

Hádanky

Strážce

Strážce

Souboj

Souboj

Překvapení

Překvapení

Nadšení

Nadšení

Hrdost

Hrdost

Úleva

Úleva

30.03.2010 00:28:34
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one