Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

27. 8. 2011 Rytířské klání Rosice

Poslední víkend v srpnu se v Rosicích u Brna konal jubilejní 20. ročník slavného Rytířského klání o srdce dívek a paní. Tedy skvělá akce k rozloučení s létem, na níž se vypravila většina vedoucích našeho oddílu. Neplánovaně se zde sešla silná sestava ve složení Přemek a Simka Kavalcovi, Ivan a Magda Devátovi a Pája s Peťou Bílkem. Všichni samozřejmě i se svými dětmi. Nu, a aby toho nebylo málo, dorazili i vedoucí Tygrů Jožka s Vikim a vedoucí Tygřic Kessi. Ti ovšem bez dětí.:o) Někteří z nás se honosili historickými kostýmy, což vyústilo v příjemný bonus v podobě vstupu na tržiště i kolbiště zdarma. Další pak měli volný vstup díky velkorysosti organizátorů z šermířské skupiny Taranis.

Rosické klání je na Brněnsku za ta léta proslulé. V okolí tamního zámku se tedy pohybovalo značné množství lidí a docházelo k nečekaným setkáním. Zvláště Jožka byl jak u vytržení, neboť postupně potkal dvě spolužačky z univerzity, spolužáka ze základní školy a navrch ještě spolupracovníka z natáčení nové pohádky České televize.:o) Spolu s Vikim dorazili v maskáčích vz. 60, díky čemuž byli ke svému překvapení zařazeni do slavnostního průvodu městem. Jubilejní dvacátý ročník byl totiž průřezový a v Rosicích se tak shromáždili válečníci všech období, od Římanů přes Vikingy, středověké rytíře a barokní žoldáky až po vojáky z 2. světové války. Úplně nakonec pak tedy pochodovali vedoucí Royal Rangers v polních uniformách ČSLA.:o)
05.JPG
03.JPG
04.JPG
08.JPG
01.JPG
02.JPG
06.JPG
07.JPG
Program bývá bohatý, letos třeba zazářila orientální tanečnice, ovšem nesporným vrcholem programu je turnaj. Ten se odehrává na kolbišti pod zámkem a letos byl nejlepší, co pamatujeme. Viděli jsme výcvik a boje jak pěších, tak jízdních. Smrtící výkonnost předvedla římská armáda, zastoupená příslušníky X. legie „Gemina Pia Fidelis“. Také Vikingové (ze Sigurdovy družiny) ukázali, že nebyli smečkou nevycválanců, ale perfektně vycvičenými bojovníky. Regulérní bitva se pak na kolbišti rozhořela v období gotiky, kdy se do sebe pustily desítky rytířů a zbrojnošů. Následovaly ukázky z války třicetileté, válek napoleonských i prezentace dělostřelců rakouského mocnářství. Bohužel, díky bouřce již nedošlo na závěr ukázek v podobě přestřelky Němců s Američany a Sověty na demarkační linii koncem 2. světové války. Ti si tedy zastříleli alespoň v zákulisí.:o)
09.JPG
10.JPG
11.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
Absolutní špičkou letošního programu byly jízdní ukázky v podání skupiny Caballos. Nejprve jsme viděli klasické turnajové disciplíny, a to včetně tjostu. Pak nám předvedli parádičky stylu jízda v dámském sedle, jízda římských vozatajů, nějaký ten dechberoucí kaskadérský kousek (jízda hořícího jezdce) a sérii lahůdek zvaných džigitovky. Neskutečné! Díky Bohu, že se nikomu nestalo nic vážného a všechny tyto neuvěřitelné kousky končily maximálně vyraženým dechem, škrábanci či modřinami. Co se týče plemen, tak kaskadérští koně sestávali z jednoho frísáka, jednoho roztomilého haflinga, jednoho araba a zbytek byli angláni.
12.JPG
13.JPG
14.JPG
20.JPG
A závěr? Díky Bohu za super akci a příště se budeme těšit zas.:o)
10.09.2011 07:20:20
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one