Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

27.-28. 5. 2011 Tygr Pro Brno

Na poslední májový víkend si věková skupina Adventure Rangers „Bílí Tygři“ naplánovala velkolepou akci z řady Tygr Pro. Postupně jsme chtěli oslavit narozeniny tří Tygřic, navštívit mezinárodní festival Divadelní svět, proběhnout několik brněnských křesťanských církví v rámci Noci kostelů a shlédnout úvodní ohňostroj festivalu Ignis Brunensis na Petrově. A aby se zamezilo dobrodružným nočním návratům domů, čekal nás po tom všem nocleh v klubovně.

I. Tygr Párty

Oslava narozenin propukla již ve čtyři hodiny. Oslavenkyně se však objevily pouze dvě, poněvadž Ivči se udělalo nevolno a zůstala doma. Sestava byla poměrně prořídlá, neboť Davídek pobýval v Anglii a MiG s Anetkou sloužili na Noci kostelů. Celkem nás tedy dorazilo sedm: Tygři Belča, Janička, Kryštof, Max a Verča spolu s alfaTygry Jožkou a Májou. Zábava se nesla zejména v rovině strašidelných detektivních případů, které šelmičky musely vyřešit.:o) Čas se však naplnil poměrně rychle, takže jsme jídlo a spacáky nechali v klubovně a vyrazili do města na další program. Tenhle okamžik byl posledním pro Belču a Janičku, které se odebraly domů. Odpojila se rovněž Mája, jenž vystupovala na Noci kostelů.
Party01.jpg
Party02.jpg
Party03.jpg

II. Divadelní svět 2011

Mezinárodní divadelní festival startoval v pátek Nocí kejklířů, jejíž centrum se mělo nacházet na Zelném rynku. Průběh akce však byl silně ovlivněn nepříznivým počasím. Vydatný déšť většinu představení pod širým nebem eliminoval a my tak byli s prohlídkou akce rychle hotovi. V podstatě jediným kloudným postem byl stan kejklířů, kde si kluci mohli vyzkoušet některé fígle.
Diva01.jpg
Diva02.jpg
Diva03.jpg

III. Noc kostelů 2011

V 18:30 byl na hlavním vlakovém nádraží vyhlášen sraz i pro zájemce z řad mládeže, aby se připojili k naší výpravě. V určený čas však na srazu nikdo nebyl, a tak jsme do víru Noci kostelů vyrazili sami. Několik mládežníků pak sice dorazilo, ale pozdě... Naší první zastávkou byl klášter Milosrdných bratří s kostelem sv. Leopolda na Vídeňské ulici. V rámci hudebního představení „Planeta Mimos“ tam totiž vystupoval náš Tygr MiG s houslemi. A hrálo mu to báječně, byť některé jiné šelmičky, které holdují spíše hip-hopu atd., poměrně trpěly.:o) Po skončení své produkce pak MiG posílil naši formaci. Zhltli jsme ještě pár chlebíčků a buchet v klášterním konventu a pokračovali dále.

Druhým naším zastavením byl klášter řádu Menších bratří kapucínů. Tedy přesněji jeho zahrady, kde měla naše alfaTygřice Mája představovat jednu z živých soch. Kvůli pokračujícímu špatnému počasí však byly sochy přesunuty pod střechu, což jim ovšem neubralo na půvabu. V jedné z nich jsme dokonce rozpoznali i našeho bývalého vedoucího Toma.:o) Výstup Máji skončil o půl deváté, takže jsme na ni samozřejmě počkali. Místo dalšího programu jsme se ale museli vrátit do klubovny. Dva Tygři si totiž do města nevzali nic proti dešti, že prý by v pláštěnce či s deštníkem nevypadali dobře.:o) Netřeba líčit, jak dopadli. V klubovně se převlékli do suchého a vysušili hlavy u stolního větráku.:o) Jeden z nich pak využil i suchého trička od bývalé skautské vedoucí Lenky, která mezitím posílila naši sestavu.:o)
Kostel01.jpg
Kostel02.jpg
Kostel03.jpg
Pauza.jpg
Dalším bodem programu byla návštěva Církve bratrské na Kounicově ulici. Tam po deváté hodině zpíval vynikající operní sólista Petr Levíček, což je kamarád Jožkova tatínka. Díky našim dvěma dešťovým showmanům jsme však přišli až na to pověstné „amen“. Slabou útěchou nám byl alespoň rozhovor s mistrem a také bohaté občerstvení. Potkali jsme i Sgt. Dreadovou (veteráni MiMi vědí).:o)

Poslední naší štací na letošní Noci kostelů byla katedrála sv. Petra a Pavla. Tam před půlnocí zpívala Jožkova teta. Bylo to báječné, a to jak z hlediska hudebního, tak z hlediska termálního, neboť u hlavního vchodu rozdávali zdejší farníci horký čaj.:o) Této poslední návštěvy se účastnila i poslední posila naší sestavy, Tygřice Anetka, která až dosud sloužila jako pořadatelka na Noci kostelů ve Tvarožné.
Kostel04.jpg

IV. Ignis Brunensis 2011

Mezi návštěvu Církve bratrské a katedrály na Petrově se vešla i velkolepá pyrotechnická vsuvka v podobě zahajovacího ohňostroje festivalu Ignis Brunensis. Jožka poměrně dlouho přemýšlel, kam zavede svou eskadru, aby byl výhled co nejlepší. Nakonec se to povedlo a dokonce i přestalo pršet.:o)
Ignis01.jpg
Ignis02.jpg
Ignis03.jpg
Ignis04.jpg
Ignis05.jpg
Ignis06.jpg
Ignis07.jpg
Ignis08.jpg
Intenzivní běhání po městě si vyžádalo svou daň v podobě únavy. Kolem půlnoci jsme se tedy odebrali do klubovny, hodili šipky do spacáků a spát, spát, spát... Ráno jsme rychle uklidili a zamířili domů. Díky Bohu za tuto úžasnou akci!:o)
07.06.2011 10:08:20
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one