Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

26.-31. 10. 2010 EAH 3 Hostěnice

Již třetí ročník podzimního jazykového tábora English Autumn Holidays se konal koncem října na základně Royal Rangers v Hostěnicích. Účastníci pocházeli především z oddílů Royal Rangers z jižní a východní Moravy, jmenovitě 13. PH Uherský Brod, 24. PH Brno II a 40. PH Hustopeče. Zastoupen však byl i 4. dívčí skautský oddíl „Ještěrky“ z Brna a asi čtvrtina účastníků byla z řad neorganizované mládeže. Realizaci akce měli na starost vedoucí Royal Rangers, ochranu před vetřelci tým RR-CI5 a o jazykovou čistotu pak pečovala trojice rodilých mluvčí. Jednalo se jednak o Američany Lindu a Kena, kteří pocházejí ze Seattlu, stát Washington, jednak o Angličana Jasona původem z Manchesteru (který však ve fotbale fandí Queens Park Rangers.:o)) A jak už je na EAH zvykem, sešli jsme se z několika křesťanských denominací a vůbec nám to nevadilo.

Koncepce tábora nutila účastníky používat angličtinu neustále, nejen při konverzacích a projektech, ale také při hrách, při jídle a dalším běžném provozu. Program tábora prověřil účastníky po všech stránkách. Každý den jsme zažili spoustu legrace. Veselé byly třeba pokusy rozlousknout různé překladatelské oříšky nebo občasné špičkování mezi britskou a americkou angličtinou.:o) V paměti účastníků pak utkvěly zejména různé prezentace. Ze strany lektorů vyniklo Israeli Morning, kdy Lada představila zemi, v níž pobývala těsně před svým příjezdem na tábor. Mimo jiné nám přivezla šest druhů izraelských džusů, chalvu, datle a další vzácné dobroty. Bylo toho tolik, že se dostalo na každého. Další skvělou prezentací byl American Evening, kdy Ken a Linda představili své rodné město Seattle. Podávali přitom úžasnou horkou čokoládu s maršmelouny a pravé americké cookies (správně by se jim mělo říkat biscuits, jak ihned podotkl Jason:o)). Z prezentací účastníků vynikl asi nejvíce Historical Fencing a nesmrtelnou zábavou se potom stala Giraffe.:o)

Zranění díky Bohu absentovala, takže jedinou vážnější situací byla Chrisova akutní angína se čtyřicítkovými horečkami, která vyústila v nasazení antibiotik a předčasný odjezd domů. Tož snad příště.:o) Jinak to byl skvělý čas a těšíme se na další ročník. Chvála Pánu!


A slovo jednoho z účastníků:
"Bylo to supr, moje angličtina stoupla o 100%" (Jana, 12 let).
Rozcvička

Rozcvička

Hra

Hra

Konverzace

Konverzace

Výklad

Výklad

Kdo je to? :o)

Kdo je to? :o)

Džusy

Džusy

Chůvy z RR-CI5

Chůvy z RR-CI5

Všichni

Všichni

Hra

Hra

Práce

Práce

Projekt Ukulele

Projekt Ukulele

Výlet

Výlet

Cesta

Cesta

Projekt Giraffe

Projekt Giraffe

Projekt Fencing

Projekt Fencing

Smažení sýrů

Smažení sýrů

03.11.2010 09:16:28
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one