Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

26. 2. 2011 Tiger Trip 1 : Kuřim

Poslední únorovou sobotu jsme jeli na první akci typu Tiger Trip. Původní plán zněl na procházku z Čebína do Kuřimi a tam pobyt v akvaparku na 1,5 hod. V sobotu ráno jsme však znovu ověřovali ceny vstupného a přitom jsme zjistili, že náš aktuální rozpočet postačuje na tříhodinový pobyt v akvaparku! Toto zjištění vyvolalo u smečky nadšení, ovšem znamenalo to také nutnost úpravy plánu. Což pro vedoucí Royal Rangers není problém. K našim hlavním heslům totiž patří hláška „My máme plán, ale plán nemá nás“.:o)

Po snídani jsme vyrazili šalinou č. 1 do Řečkovic. Sestavu tvořily Tygřice Anetka, Ivča, Janička a Verča s oběma alfaTygry Jožkou a Májou. V Řečkovicích se nás jako průvodkyně ujala jedna z Tygřic, která je místní rodačkou. Zavedla nás do Zamilovaného hájku, jenž je opravdu pěkným koutem tamní čtvrti. Cesta do "Zamilca" vede přes železniční trať, a tak jsme na mostě čekali na první vlak, který pojede kolem. Nakonec přisupěla zeleno-žlutá souprava Regionova ve směru od Kuřimi a pan strojvůdce na naše mávání odpověděl nejen stejným posunkem, ale navrch ještě i dvojím zatroubením.:o) V Zamilovaném hájku nás čekal neplánovaný adrenalin. Naše průvodkyně totiž ukazovala půvaby ramene potoka Ponávky tak vehementně, až se pod ní probořil led.:o) Díky Bohu to odnesly pouze promočené boty a kalhoty. A vzhledem k tomu, že se domov postižené Tygřice nacházel nedaleko, představovalo zjednání nápravy ve výstroji otázku necelé půlhodiny.:o) Cestu na řečkovické nádraží jsme ale prošli bez zbytečného zevlování, i když jsme část trasy šli poprvé.

V Kuřimi jsme zamířili na oběd do tamní pizzerie. Jídlo jsme si opravdu užili, pizza byla výborná, pouze u pití jsme se „prohli“ – točenou kofolu nevedli. Po nasycení bříšek se smečka přesunula na zlatý hřeb programu, kterým bylo kuřimské wellness centrum. Plavecký bazén, masážní bazén, divoká řeka, tobogán, vířivka, pára... Prostě slast.:o) Tři hodiny utekly doslova jako voda.:o) Po převlečení a vyfénování vlasů jsme na závěr zavítali do přilehlé restaurace. Přípitek kofolou, sacher dort, horké maliny, to vše bylo skvělou tečkou za skvělou akcí. Zpáteční vlak nám málem ujel, a to díky Jožkovi, který se ještě vracel. Ale nakonec se nezdržel dlouho, takže jsme vlak stihli. Díky Bohu.:o) To už také byla labutí píseň Tiger Tripu, jenž jsme vyhodnotili jako velmi povedenou akci. Tož Tygři, příště ahoj! ;o)
Cesta do Řeček

Cesta do Řeček

Čekáme na vlak

Čekáme na vlak

Po ledu

Po ledu

Byla pod ledem

Byla pod ledem

alfaTygři

alfaTygři

Občerstvení

Občerstvení

28.02.2011 10:20:04
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one