Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

25.-27. 11. 2011 Mezinárodní konference RR Smilovice

rrlogo.gif
Poslední víkend v listopadu se vrchní velení našeho oddílu, tedy Přemek a Jožka, vypravilo na mezinárodní konferenci velitelů Royal Rangers. Konala se ve Smilovicích u Třince a mimo zástupců téměř všech oddílů Royal Rangers v ČR se jí zúčastnily také delegace z Polska a Slovenska v čele se svými národními veliteli. Naším útočištěm se na tři dny stalo středisko Karmel ve Smilovicích. Pobyt, jídlo atd. nás nestály nic, jelikož celou akci financovalo české ministerstvo školství.
Program konference byl bohatý. V pátek večer jsme po příjezdu měli volno a mohli tak probírat potřebné záležitosti ohledně akcí minulých, akcí budoucích apod. Národní velitel Petr Walach také nečekaně poctil Jožku úkolem připravit na druhý den prezentaci z letošního Eurocampu ve Francii. Tím bylo o Jožkově náplni času po několik dalších hodin v noci i ráno rozhodnuto.:o)

V sobotu po snídani a ztišení k nám hovořili národní velitelé Polska a Slovenska. Bylo velice zajímavé poslouchat, s jakými záležitostmi se naši sousedé potýkají. Třeba v Polsku do značné míry navazují na skautské tradice harcerů, kteří prosluli zejména protinacistickým odbojem za 2. světové války. Důležitou novinkou byla kandidatura Polska na pořádání Eurocampu v roce 2015. Slováci zase vynikají v práci s mezinárodní literaturou RR. Náš národní velitel pak přítomným přiblížil novinky z dění na české národní úrovni. Letošní rok byl v naší organizaci rokem kontrol, ale od finančního úřadu i od ministerstva školství jsme byli pochváleni.

Odpoledne se v prvé řadě řešily nejdůležitější aktivity v příštím roce. Rok 2012 je významný, neboť Royal Rangers bude slavit 20 let činnosti v České republice. Při této příležitosti se mimo jiné chystá velká podzimní oslava, pravděpodobně v Brně. Probíraly se rovněž oba budoucí Ringoturnaje. Zatímco Ringoturnaj Juniorů proběhne již třetím rokem v Hostěnicích, u velkého Ringoturnaje dochází ke změně: po pěti letech v Meziříčku se tato největší akce RR v ČR stěhuje do nedalekého Křižanova.
Konference

Konference

Český národní

Český národní

Polský národní

Polský národní

Deep Inside

Deep Inside

Součástí odpoledního programu byly také workshopy. Každý vedoucí si mohl zapsat jeden. Na výběr byly například programování webu, fundraising, Ježkův hravý kufr nebo profesionální lukostřelba. Můžete si tipnout, co jsme si vybrali.:o) Večer se potom hlasovalo a hodně diskutovalo. Největší diskuse se strhla kolem rozložení nášivek na uniformách. Nakonec se dospělo k nějakému řešení, nicméně rozsah diskuse odstřelil některé další body programu, a to včetně Jožkovy prezentace o Eurocampu. Jako tradičně nezbyl čas ani na Přemkovu prezentaci English Autumn Holidays nebo na Jožkovu prezentaci Rytířského tábora. Naše námaha tedy vyšla vniveč, ale hřeje nás alespoň vědomí, že jsme byli připraveni.:o) Ostatně, nebyli jsme sami.
Programování

Programování

Lukostřelba

Lukostřelba

Ježkův kufr

Ježkův kufr

Fundraising

Fundraising

Večer proběhl prý skvělý večer chval se skupinou Deep Inside z nedalekých Oldřichovic. „Prý skvělý“ proto, že Jožka předtím na pokoji psal nekrolog za svého nedávno zemřelého kamaráda a přitom usnul, jelikož toho předchozí noc mnoho nenaspal. Dění z večera chval tedy zná jen z doslechu.:o) V neděli nás pak čekala bohoslužba s vynikajícím slovem Petra Walacha o judském králi Chizkijášovi. Následoval již „jen“ skvostný oběd a rozjezd domů…

Díky Bohu za skvělý čas na severu i za bezpečnou cestu tam a zase zpátky.:o)

P. S.: Ta prezentace Eurocampu nakonec opravdu běžela, byť až v neděli a v úzkém kruhu. Přesvědčovací schopnosti vsetínských „Rajčat“ jsou totiž opravdu mimořádné!:o)
03.12.2011 12:33:26
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one