Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

24.-27. 9. 2010 Krajský Zahajovák

Poslední zářijový víkend se opět sešli členové jihomoravských oddílů Royal Rangers, aby společně zahájili nový školní rok. Akce se již tradičně konala na základně v Hostěnicích. Mimo domovské 24. Přední hlídky Brno II sem dorazili ještě zástupci 2. Přední hlídky v Břeclavi, 18. Přední hlídky Brno I a 40. Přední hlídky Hustopeče. Celkově nás byla přibližně padesátka. Naši 24. PH reprezentovali ve skupině Discovery Rangers Artík, Dan, Eda, MiG (zapůjčen z Bílých Tygrů), Suzannka a Vendy s vedoucími Přemkem, Ladou, Jíťou, Anet, Kessi, Světli a Elis; u Adventure Rangers David, Kryštof, Maxík a Verča s vedoucím Jožkou. Naše hlídka zajišťovala ještě kuchaře (Anička, Standa) a chvály.

Tématem letošního Zahajováku byl starozákonní Josef. Program byl členěn do dvou skupin podle věku. Pro Adventure Rangers naplánoval program Petr Helešic z Břeclavi. Rangers byli nejprve rozděleni do tří týmů losem, protože stejně tak Josef si své bratry nevybral. Červený tým vedla Lenka z Hustopečí, modrý Sam z Brna I a zelený Jožka z Brna II. Po losu dostali Rangers za úkol seznámit se mezi sebou. Až pak mohli plnit další úkol, Rozpoznání snů (luštění šifry o cíli naší cesty). Kdo uspěl, obdržel kus mapy, vysílačku a buzolu spolu s rozkazem okamžitě se sbalit a vyrazit.

Cílem úkolu Hledání bratří byl Hrádek u Vítovic. Zelený tým měl drobnou komplikaci někde v prostoru Žalmanova kamene, jelikož nosička mapy Zuzka mapu ztratila. Roli mapy tedy ztvárnil poradce Jožka. Mimochodem, mapa byla posléze nalezena v Zuzčině batohu.:o) V cíli nás již přivítal Petr Helešic s dalším úkolem: najít si místo na spaní a postavit tam přístřešek z plachty. Po setmění přijeli Přemek se Standou a přivezli večeři, guláš a těstoviny s kakaem a skořicí. Vzhledem ke tmě a nedostatku příslušenství to byla krmě vskutku veselá.:o) Krátce poté jsme šli spát, sice bylo pouhých osm hodin večer, ale svítit se nám nechtělo a únava také pracovala. Krom toho začalo pršet. Noc byla teplá a klidná, nepočítáme-li půlnoční zboření přístřešku modrého týmu větrem (postavili si jej na kopci) a žabí útok na zelený tým ve spánku (Maxovi na obličej, Jožkovi do dlaně:o)).

Druhý den ráno stále pršelo, takže jsme vzali za vděk ešusem horkého čaje či kávy (dle věku:o)). Volání základny s dotazem na evakuaci jsme ale s díky odmítli. Po sbalení nás čekal návrat do Hostěnic a zároveň plnění dalšího úkolu, Pokušení. Josefa pokoušela Putifarka, naše Rangers vlastní jazyk – dostali totiž bobříka mlčení. Zpáteční přesun v dešti tak probíhal nezvykle tiše.:o) V Hostěnicích jsme se sušili u ohně a posléze Rangers čekal další úkol, Otroctví. Celé týmy byly svázány k sobě provazy, což za stálého ticha způsobovalo řadu vtipných situací.:o) Předposlední úkol jsme měli původně plnit v terénu, ovšem s ohledem na počasí se realizace Cisterny přesunula až na základnu. Úkolem Rangers bylo vyšplhat na laně pomocí prusíků, přepnout se na druhé lano a slanit. Poslední úkol se jmenoval Bratři před Josefem a sestával ze střelby z kuše, skákání přes švihadlo a hodů kroužky. Že ani tento úkol nebyl jen tak, to je asi čtenáři již jasné.:o)

Dělo se toho ještě mnoho dalšího, ale o tom bude nejlépe nechat si povyprávět od některého z účastníků.:o) Celkově lze říci, že se letošní krajský Zahajovák opravdu povedl. Díky zdařilému programu se třeba Adventure Rangers z různých hlídek poznali více než kdy předtím. A je věčná škoda, že další společnou akcí bude až květnový Ringoturnaj. Díky Bohu za úžasně strávený víkend!
Úvodní nástup

Úvodní nástup

U Žalmana

U Žalmana

Ranní balení

Ranní balení

Snídaně v dešti

Snídaně v dešti

Mazači nutely

Mazači nutely

Místo noclehu

Místo noclehu

Tichý odchod

Tichý odchod

Petr vysvětluje

Petr vysvětluje

Šplhač v akci

Šplhač v akci

Naši nejmladší

Naši nejmladší

28.09.2010 08:22:10
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one