Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

24.-26. 6. 2011 Ukončovák Hostěnice

Společné zakončení školního roku 2010/2011 proběhlo již tradičně poslední červnový víkend. Z hlediska vedoucích to nebyl úplně nejlepší termín – Přemek celý týden pracoval na úpravách nové budovy Slova života na Nových Sadech, Jožka až do čtvrtka pobýval na služební cestě v Paříži a Lada měla plné ruce práce s přípravou svého premiérového tábora. Jíťa se nemohla zúčastnit vůbec kvůli rodinným záležitostem, zato se objevil Šmoula, aby na základně prořezal stromy a uvařil lahodný gulášek.

V sobotu se měl konat dětský den pro děti členů SŽ, Jožka proto na poslední schůzce i elektronicky vyzval své Rangery, aby vypomohli. Výsledek byl překvapivý, kluci dorazili všichni, z holek nikdo. Dětský den se nakonec nekonal, mimo členů RR totiž jiné děti nedorazily, takže absence holek v konečném účtování nevadila.

Páteční večer nás čekalo ztišení u ohňů a dlouhá noční… aktivita, protože hrou se to nazvat nedalo.:o) Vítězové byli nečekaní, vyhrály Sárinka a Vendy. Samotné ztišení u ohňů nám však dlouho nevydrželo, neboť se přihnala bouřka. Její příchod byl opravdu drsný, neboť zahajovací blesk uhodil do ořechu stojícího vedle horní budovy, asi 5 m od právě přítomného velitele oddílu. Díky Bohu se Přemkovi kromě oslnění nic nestalo, ale i po několika hodinách nám z toho běhal mráz po zádech.

Počasí si s námi hrálo i v sobotu. Před obědem jsme šli do lesa zahrát několik kontaktních her a posbírat palivové dřevo. Hry byly zdařilé a drsné (třeba Lada by mohla vyprávět:o)), jenže mezitím se přihnala přeháňka. Čtyři dávky deště, z toho jedna spolu s kroupami, a bylo vymalováno. Navzdory zmoklému návratu na základnu však děcka překvapila, poněvadž většině hrály na rtech úsměvy a ti nejmladší si dokonce zpívali!:o)

Co ještě stojí za zmínku, jsou Jožkovy pokusy o nocleh venku. Poprvé šla pod „širáček“ i část jeho Rangerů, jmenovitě Kryštof, Max a MiG. Příjemnou noc nám bohužel zhatily nepřejícné elementy v našem oddíle. K druhému pokusu ze soboty na neděli se pak odhodlal již jen Jožka. Ani tentokrát to nevyšlo, protože nad ránem začalo pršet. Usínání u ohně však přesto patřilo k vrcholným zážitkům akce.:o)

V neděli nás čekala už jen snídaně, úklid a návrat do Brna. Tak tedy skončil v našem oddíle školní rok 2010/2011. Díky Bohu za něj a naše myšlenky se teď již plnou silou upínají na tábor.
08.07.2011 18:43:53
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one