Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

20.-23. 8. 2009 Za Okořem

 První akcí nové sezóny se v našem oddíle stala výprava na hrad Okoř. Měla ji na svědomí naše bývalá vedoucí Hanka a jednalo se vlastně o projekt do školy (Hanka studuje divadelní fakultu na brněnské JAMU). Cílem projektu bylo seznámit účastníky s hradem Okoř, s jeho vznikem, výstavbou, dějinami, s jeho majiteli a dalšími obyvateli, s dobou, v níž tito lidé žili... A to vše formou divadelních prvků, her a zábavy. Že se jedná o formu lákavou, dokazovala i účast osob, které se jinak při použití slova „hrad" či snad dokonce „zřícenina hradu" téměř osypávají.:o)

 Akce trvala od čtvrtka do neděle. Byla velmi netypická v tom, že se jí zúčastnilo osm holek (Anet, Anička, Domča, Eliška, Gabča, Hanka, Helenka, Káťa) a jen jeden kluk (Jožka - chudák:o)). První den jsme se nejprve seznamovali navzájem prostřednictvím různých her. Pak už přišel na řadu zmíněný hrad. Velmi vtipná byla hra „Štronzo" u písně „Na hradě Okoři". Tuto trampskou vypalovačku jsme v následujících dnech slýchali tak často, že by se nám o ní i zdálo... Ale to by na naší základně v Milovicích nesměli mít CD s hity Hillsong Kids!:o) Nemalou část prvního večera jsme potom strávili přípravou dotazníku, jenž měl být příštího dne použit na veřejnosti.

 V pátek nás čekala mise na hrad Okoř. Obnášelo to cestu vlakem do Prahy a odtud busem přes Velké Přílepy na kýženou zříceninu. Okoř je (či spíše byl) hrad velký a honosný, jenž se stal ruinou až po zrušení jezuitského řádu ve 2. polovině 18. století. Měli jsme štěstí (či smůlu), že právě v době naší návštěvy se na hradě konala svatba. To nám poněkud zkomplikovalo prohlídku i následnou hru, ovšem z milosti Boží jsme nakonec zvládli vše podle Hančiných skvělých plánů. Na zpáteční cestě jsme se stavili v matičce Praze na dvou atrakcích. Tou první byl bazén a druhou restaurace Burger King.:o)

 V sobotu jsme měli oddechový den. V rámci toho jsme například zavítali do jisté cukrárny, s níž nás pojily jedinečné zážitky z naší minulé návštěvy Milovic před třemi lety.:o) Odpoledne jsme se opět věnovali středověku a hradu Okoř, a to formou divadelních obrazů a her. Tak například jsme si vylosovali role různých úředníků, které jsme se potom snažili ztvárnit. K mání byli například komoří, sudí, ale také poddaní. Vrcholem dne však bylo nepochybně večerní malování Jožky (jenž si původně naivně myslel, že ho dívky chtějí portrétovat:o)). V neděli jsme pak před odjezdem provedli zhodnocení jednotlivých bodů programu i celé akce. Děkujeme Hance za vynikající program i nezapomenutelné zážitky a našemu Pánu a Spasiteli za přízeň a ochranu. Nikdo se nám vážněji nezranil, vnější události se děly v pravý čas a pravým způsobem a i to počasí vyšlo na podtrženou jedničku.:o)

Na hrad!

Na hrad!

Na věž!

Na věž!

Oooooo!

Oooooo!

Hmmm...

Hmmm...

Oooooo!

Oooooo!

V hrobě...

V hrobě...

Kuk!

Kuk!

06.09.2009 08:25:59
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one