Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

2.-4. 4. 2010 Velikonoční Tygr Pro

Na poslední březnové Tygří schůzce Jožku napadlo, že by bylo vhodné využít prázdnin a zorganizovat Tygří prodlouženou na základně v Hostěnicích. Jelikož šlo o neplánovanou aktivitu, nechal o své vizi hlasovat. Zatímco Tygřice na sebe s rozpaky pohlédly, ruce přítomných Tygrů ihned vystřelily ke stropu. A bylo rozhodnuto. O týden později se v klubovně na Novobranské shromáždila smečka šesti Tygrů (Artík, Davídek, Kryštof, Max, Sam a Jožka) a jedné Tygřice. Až jsme byli všichni, vyrazili jsme do centra, kde jsme navštívili probíhající Celonárodní čtení Bible na Kobližné ulici a Velikonoční trhy na náměstí Svobody. A poněvadž kontrola zásob prokázala určité mezery, stavili jsme se i v nedaleké Bille dokoupit vše potřebné. Jediná Tygřice nás v průběhu cesty opustila, takže se z akce stala čistě pánská jízda.:o)

Plán na večer byl jasný, rozdělat oheň a opéct na něm večeři. V Hostěnicích bylo poměrně bahnivo, byť jarní sluníčko usilovně pracovalo na vysušení povrchu. Úkol „rozdělat oheň" tedy nebyl jednoduchý a nejlépe jej zvládl Sam. Jožka přivezl pravé kozí mléko a kozí sýr, čili kdo z Tygrů našel odvahu, mohl si rozšířit gurmánské obzory. Po lahodné večeři jsme se odebrali do spacáků a po ztišení poměrně rychle usnuli.

Sobotní program se dá shrnout do linie „jídlo-práce-zábava-jídlo-práce-zábava-úklid-jídlo-odjezd". Práce obnášela hrabání a odvoz suché trávy a Jožka byl mile překvapen, že to Tygry docela bavilo. Čirou zábavu pak obstarávalo co jiného, než ringo.:o) Na oběd jsme opět rozdělali oheň a opekli masíčko, které nám ještě zbylo. Jako druhý chod jsme si dali instantní polévky. Jožka tak po asi třech letech otestoval svůj Bundeswehr vařič a vyrobil svou oblíbenou knorr-vietnamskou česnečku.:o) Závěr oběda byl sladký. Při úklidu klubovny jsme totiž našli balíček lízátek ještě od bývalé vedoucí Páji. Lízátek bylo přesně šest a navzdory tříletému stáří nám chutnala.:o)

Sobotní odpoledne bylo rušné. Mimo odehrání šesti zápasů v ringu jsme totiž zachytili a zastrašili tři skupiny narušitelů různého věku, které plánovaly vniknout na náš pozemek. Poté jsme se přesunuli do Brna, kde jsme po doplnění pitného režimu v KFC navštívili Velikonoční dílny na Staré radnici. Tam jsme byli posíleni o Tygřice Anetku a Verču, ovšem nemělo to dlouhého trvání. Zatímco holky si navlékání korálků, výrobu svíček a podobné aktivity užívaly několik hodin, přišli kluci po deseti minutách s překvapivým prohlášením, že je bolí hlava a chtějí pryč. To tedy znamenalo oficiální konec akce a Tygří smečka se odebrala do svých domovů. S výjimkou Jožky, který zjistil, že na základně zapomněl svůj tesák, a tak si výjezd do Hostěnic zopakoval ještě jednou.:o)

Velikonoční Tygr Pro byla díky čistě pánskému složení zcela jiná než všechny předchozí. Celá akce se nesla v nezvyklé pohodě, což byl pro vedoucího učiněný balzám. Ani topit v kamnech nebylo potřeba. Na druhou stranu bylo nutné po jakékoli aktivitě projít dané místo a následně nahánět panstvo, aby po sobě dalo věci do pořádku a uklidilo. V tomhle jsou zase holky zlaté.:o) Díky Bohu za ochranu, přízeň počasí a intenzivní chvíle poučení i zábavy.


Hlášky akce:

„On je strašně línej, třeba když se učí půl hodiny, tak má z toho dvacet minut přestávku!"

„Co tady dělají ty slipy? Okamžitě uklidit!" „No jo..." „Kam to hodil?" „Na náš řízek!"

„Ty jo, ta tráva je hustá..." „Že jo? Jako moje vlasy!"

„A dones vidle!" „Co je to vidle?" „To je taková obrovská vidlička!"

„Proč se Pán Ježíš nechal ukecat těmi duchy?" „Já vím! Protože miluj svého nepřítele!"

„A co je to probuzení?" „To je, když lidé začnou hromadně..." „Umírat!"

„...a jak je psáno ve Zjevení, pak bude peklo hozeno do ohnivého jezera." „Týjo, a bude nás to bolet?"

Všichni.

Všichni.

Čekání v Bille.

Čekání v Bille.

Šlapaná.

Šlapaná.

Večeře.

Večeře.

Oheň.

Oheň.

Seno.

Seno.

Hokna.

Hokna.

Vaření.

Vaření.

Oběd.

Oběd.

05.04.2010 22:51:36
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one