Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

19. 9. 2009 Dny NATO Ostrava

 Sobota devatenáctého září byla v hlídce rušným dnem. Část rodičů našich dítek se vypravila na církevní seminář do Bratislavy, vyvolení Rangeři zamířili s velitelem oddílu pomoci s Dětským dnem do Vyškova a kmen Bílých Tygrů čekalo putování na sever. Na letišti Leoše Janáčka v Ostravě-Mošnově se totiž konal devátý ročník branně bezpečnostní show Dny NATO. Její součástí bylo přivítání českého kontingentu stíhaček Gripen, který v rámci společné obrany NATO střežil v uplynulých čtyřech měsících nebe nad Litvou, Lotyšskem a Estonskem. Mimoto byla v sobotu (za hojné účasti českých a nizozemských politiků a vojevůdců) slavnostně zahájena společná výstava o působení našich vojáků v Afghánistánu.

 Z Brna jsme vyrazili ve složení Davídek, Jirka, Jožka, Kristýnka, Mig a Tomáš. Viděli jsme a slyšeli mnoho věcí. Prohlédli jsme si francouzský jaderný bombardér Mirage 2000N i největší sériově vyráběný transportní letoun světa C-5B Galaxy z USA. Přehlédnout nešly ani americký tankovací „drobeček" KC-135R a letoun včasné výstrahy NATO E-3A systému AWACS. Z menších létajících kousků strhávaly pozornost italské Eurofightery, britská a německá Tornada či americké F-15E Strike Eagly. Ouška nám pročistily salvy 120 mm děl z českých tanků T-72 a vlásky byly učesány zásluhou stíhaček nad námi, zejména českých Gripenů, nizozemské F-16 a především britského Eurofighteru. Sebedokonalejší stroj však není ničím bez lidí, kteří jej stvořili a ovládají. Všichni piloti, s nimiž jsme měli tu čest prohodit pár vět, byli opravdoví profesionálové, ať už nosili americké hvězdy, britské či německé kříže nebo francouzskou trikolóru.

 Výpravu na sever jsme si užili nadmíru. Velký hold a dík za to patří našemu Pánu Ježíši Kristu, neboť nám kromobyčejně přálo zdraví, počasí a všechny ostatní okolnosti. Dokonce i ten vlak zpět domů, který jsme těsně nestíhali, měl pětiminutové zpoždění.:o)

Před Galaxy.

Před Galaxy.

U obra Galaxy.

U obra Galaxy.

U AWACS.

U AWACS.

Před Mirage.

Před Mirage.

Na výstavě.

Na výstavě.

Před Eaglem.

Před Eaglem.

Oběd.

Oběd.

S Brity.

S Brity.

S Američany.

S Američany.

19.09.2009 22:29:26
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one