Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

16.-20. 11. 2011 English Autumn Holidays IV

EAH4-eng-web.JPG
Organizátoři: 24. PH Brno, 13. PH Uherský Brod, 40. PH Hustopeče. Účast 24. PH: Přemek, Jožka, Simka, Lada, Mája, Kessi.

Letošní EAH se vymykaly hned v několika ohledech. Tím prvním byl termín. V říjnu se polovina vedoucích 24. PH a většina vedoucích 13. PH i 40. PH účastnily pokračovacího výcviku ve Slezsku. EAH jsme proto byli nuceni přesunout až na listopad.
Tam však došlo k další termínové kolizi, což znamenalo, že dětští členové 24. PH, kteří na předchozích EAH tvořili jádro účastníků, tentokrát jet nemohli. S netradičním termínem, s vyhlídkou na horší počasí a s absencí brněnských dětí jsme tak byli velmi zvědavi, jak to všechno nakonec dopadne.:o)
Den 1.: Středa 16. listopadu
Zahajovací den. Téměř padesátka členů Royal Rangers i hostů dorazila z různých koutů naší vlasti, aby se "viribus unitis" vzdělávala v jazyce anglickém. Po úvodním pohovoru a výrobě nezbytných komunikačních pomůcek byl každý účastník ubytován ve zděné horní budově. Večerní program byl fyzicky i psychicky poměrně nenáročný, avšak pouze do chvíle, než se objevila hlídka RR-CI5.:o)
Border Control

Border Control

Výroba vizitek

Výroba vizitek

Večeře

Večeře

Pasová kontrola

Pasová kontrola

Den 2.: Čtvrtek 17. listopadu
Poněkud se ochladilo a ráno byla mlha, díky čemuž rozcvička probíhala ve stínu (abychom parafrázovali nejmenovaného spartského bojovníka z bitvy u Thermopyl).:o) Dlužno dodat, že horní budovu již máme zateplenou tak, že nás nějaký venkovní mrazík nerozhází. Jak dosvědčují fotografie, poměrně teplo je dokonce již i na chodbě.
Rozcvička

Rozcvička

Hygiena

Hygiena

Smlouvání

Smlouvání

Facebook

Facebook

Humor

Humor

Dřevo

Dřevo

Záškodníci

Záškodníci

Všichni

Všichni

Hra

Hra

Svačina

Svačina

Zpěv

Zpěv

Vlajky

Vlajky

Den 3.: Pátek 18. listopadu
Opět se oteplilo, což bylo fajn, neboť jsme po většinu dne pobývali venku. Dopoledne jsme si udělali krátký výlet po okolí, odpoledne jsme rozehráli turnaj v ringu. Netradiční listopadový termín však měl za následek, že poslední zápas základní části se odehrával již za tmy.:o) Večer jsme pak mimo jiné oslavili začátek jednoho významného svátku.
DOmeček 1

DOmeček 1

Domeček 2

Domeček 2

Dřevo

Dřevo

Ubikace

Ubikace

Start ringa

Start ringa

Konec ringa

Konec ringa

Večeře

Večeře

Oslava

Oslava

Den 4.: Sobota 19. listopadu
V sobotu převzali velení Jožka s Tomem. Výbornou částí programu byly projekty účastníků, kteří vyučovali nás vedoucí. Dohrál se také turnaj v ringu a můžete si tipnout, kdo se stal celkovým vítězem.:o) Jedním z absolutních vrcholů tábora pak byla návštěva jeskyně a ztišení uvnitř. Důsledně dodržovaný režim dne se naboural až u večeře, kdy problémy s plynem zabránily včasnému uvaření jednoho z hlavních jídel, krupičné kaše.
Rozcvička 1

Rozcvička 1

Rozcvička 2

Rozcvička 2

Krmení

Krmení

Služba

Služba

Korekce

Korekce

Lekce

Lekce

Dohrávky

Dohrávky

Výlet

Výlet

Den 5.: Neděle 20. listopadu
Poslední den přinesl s úderem deváté hodiny ranní toužebně očekávaný okamžik: opět se může mluvit česky! Z následné záplavy konverzace bylo jasně patrné, jak moc nám rodný jazyk chyběl.:o)
Snídaně

Snídaně

Kelímkovaná

Kelímkovaná

Vlajkosláva

Vlajkosláva

Last Lunch

Last Lunch

English Autumn Holidays IV tedy můžeme hodnotit jako velice podařené. Navzdory netradičnímu termínu a absenci dětí 24. PH jsme o účastníky nouzi neměli, ba právě naopak. Účastníků dorazil dvojnásobek oproti předchozím ročníkům a horní budova praskala ve švech. Pozdní listopadový termín pak měl sice vliv na program díky brzkému stmívání, ale počasí bylo na tuto roční dobu velice uměřené.

Letošní anglický tábor tak díky Bohu dopadl po všech stránkách až nečekaně dobře.:o) Poděkovat chceme ovšem i našim úžasným kuchařkám Helence, Janě a Simce, neboť EAH je pro kuchaře nejnáročnější akcí v našem repertoáru. Velký dík pak náleží i veliteli Přemkovi, který odvedl při praktických přípravách tábora neuvěřitelný kus práce a jehož rodovým heslem by mohlo býti "non multi, sed multa".:o)

*
*
*
11.12.2011 06:58:58
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one