Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

16.-18. 4. 2010 P.R.S. Beskydy

Procházka růžovým sadem (P.R.S.) je šifrová hra pořádaná 26. Přední hlídkou Olomouc a 41. Přední hlídkou Zábřeh na Moravě. V roce 2010 proběhl její 6. ročník. Přihlásilo se celkem 12 týmů a soupiska to byla reprezentativní, neboť se v poli sešli hned tři velitelé Předních hlídek: Josef „Ježek" Švirák z 8. PH Zlín, Jirka Ščudlík z 36. PH Opava a v neposlední řadě i Přemek Kavalec z 24. PH Brno.:o) A samozřejmě spousta dalších, vesměs starých známých kamarádů z Royal Rangers i odjinud. Z Procházky se stává dosti populární akce, což je dobře.

My Brňané jsme si P.R.S. vybrali jako tzv. teambuildingovou aktivitu. Náš tým „Chaverim" nakonec vykrystalizoval do tříčlenné podoby ve složení Jožka (kapitán), Přemek a Lada. Cestou na Vsetínsko jsme vzali do auta ještě Hanku a Ivču z týmu „Jedenáctka". Start do soutěže jsme měli impozantní, rozřazovací šifru jsme vyluštili jako první (Růža13: „Já si šel teprve pro Bibli a vy jste už vycházeli!") a během dvou hodin ostrého nočního pochodu jsme dorazili na polohu šifry č. 7. Šifra samotná však byla přinesena až o 53 minut později, což bylo mrzuté i proto, že nás mezitím dostihly další tři týmy. Obdobně nestandardní situace nás čekala u šifry č. 9. Po skončení hry se ukázalo, že se organizátorům porouchalo auto, ovšem v daný moment jsme byli docela zklamaní. Následující šifry č. 10, 8 a 5 jsme nalezli vcelku bez větších problémů. To nám opět dodalo optimismu, avšak únava po probdělé noci a desítkách kilometrů pochodu si vzápětí vyžádala svou daň.

Při cestě k šifře č. 6 jsme na jednom rozcestí špatně odbočili a chybu zjistili až po hodinovém prudkém klesání a prodírání se neuvěřitelným bahnem. Na cestu zpět jsme sílu neměli, takže po půlhodinovém oddechu (a minutě ticha za oběti letecké nehody polského vládního letounu) jsme vyrazili na obchvat. Šifra č. 6 byla nakonec naše, ovšem vzhledem k blížícímu se časovému limitu jsme museli na lov dalších šifer rezignovat. Jak se ukázalo, následoval nejtěžší úsek cesty, pochod azimutem skrz hřeben na červenou značku. V tento kritický okamžik totiž selhala až dosud spolehlivá mapa, kdy se z jediného vyznačeného zalesněného hřebene vyklubaly hřebeny tři a my tak poprvé a naposled museli použít buzolu. Vše dobře dopadlo a my po dvaapadesáti kilometrech pochodu dorazili do cíle včas.

A jak jsme dopadli? Patřili jsme mezi pouhých sedm týmů z dvanácti, které dorazily v limitu. Šest získaných šifer byl třetí nejlepší výkon (spolu se třemi dalšími týmy). Ovšem jedna jediná vyluštěná šifra byla druhým nejhorším výkonem (společně s ještě jedním týmem). U dvou dalších šifer jsme sice byli velice blízko řešení, ovšem to se nepočítá. Celkově tedy sedmé místo. Zbytek akce probíhal ve znamení večerního lahodného gulášku, spánku, bohoslužby v neděli dopoledne s vynikajícím kázáním národního velitele RR Petra Walacha a samozřejmě, vzájemného sdílení zážitků. Děkujeme organizátorům za skvělou akci i vynaložené úsilí a našemu Pánu Ježíši za nulové ztráty, krásné počasí a celkově vydařenou Procházku.:o)

Hlášky akce:

Přemek: „Konečně hřebenovka! Já je mám tak rád: sluníčko svítí, ptáčci zpívají, plný signál na mobilu..."

Jožka: „Á, kopeček před námi. Tak jo! Jdeme do něj!"
Přemek: „No, já půjdu radši po něm..."
Setkání :)

Setkání :)

Tmou

Tmou

Šerem

Šerem

Světlem

Světlem

Státní smutek

Státní smutek

Dolem

Dolem

Horem

Horem

Shromko

Shromko

19.04.2010 15:16:36
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one