Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

16.-17. 10. 2010 Poznávej Hostěnice

Velitelka „Zlatých Tygrů“ Lada zorganizovala pro své Discovery Rangers a také pro „Vlky“ z Ranger Kids víkendovou akci na základně v Hostěnicích. Jejím cílem bylo učení se různých zajímavých dovedností a jejich následné procvičování. Vše bylo samozřejmě prokládáno spoustou her.

Části akce se zúčastnili i vedoucí Bílých Tygrů Jožka a Mája s kamarádkou Lenkou ze 40. PH Hustopeče. Ještě v Brně jsme u autobusu potkali Kessi s Artíkem a Suzannkou. V Hostěnicích nás pak již očekávali Dan, Eda, Eliška, Filípek, Vendy a Žanetka, pochopitelně i s vedoucími Ladou a Lolly. Hry u ohniště byly po chvíli vystřídány tažením do lesa pro dřevo. Vedoucí Bílých Tygrů mezitím plánovali možná místa provedení jedné akce své skupiny a následně se vypravili prověřit spoustu lidí a aut, co se pohybovali v okolí základny. Ukázalo se, že zde probíhá mistrovství republiky ve stopařských závodech psů.:o)

Oběd v podobě rizota přišel v pravý čas, zvláště Zlatí Tygři totiž vypadali opravdu vyhládle.:o) Během jídla (tedy v nejlepší možnou chvíli:o)) dorazila další vedoucí, Jíťa. Po obědě se děcka nejprve věnovala jedné z odborek v nové literatuře a poté přišlo na řadu toužebně očekávané ringo. A člověk jen žasl, jak to některým šlo. Bohužel po čtvrtém zápase museli vedoucí Bílých Tygrů odjet – Jožku čekala výprava na Talentmanii do Bratislavy a Máju s Lenkou cesta domů. Přestože jsme tak na akci Poznávej byli jen několik hodin, to, co jsme viděli, se nám moc líbilo.:o)
U ohniště.

U ohniště.

Hry.

Hry.

Jídlo!

Jídlo!

Ringo.

Ringo.

Tribuna.:o)

Tribuna.:o)

****************************************************************************************************
A nyní i zápis z pera velitelky akce:

"Ta polovina října byla na víkendovku jak stvořená“, říkala jsem si s mými pomocnicemi Kessi a Světlankou v pátek před akcí. A opravdu, počasí se povedlo; nu, tedy aspoň nepršelo. O čem vlastně celá akce byla? Měla dva cíle. Natrénovat ringo a naučit se zacházet s pilou a sekerou při zpracování dřeva. Oboje šlo dětem vážně skvěle, jsou to šikulky.

Ještě před oběděm jsme si donesli z lesa dřevo; ringo bylo zahájeno po obědě (a chvíli odpočinku, aby ta bašta trochu slehla), když přijela i Jíťa, a nedokázali jsme se od něj odthnout asi až do čtyř odpoledne. Po dobré svačině následovala výuka pravidel bezpečnosti a zacházení s nářadím a samozřejmě i samotné sekání, řezání, lámání větviček a všechny další úkony nutné k tomu, aby nám bylo večer hezky teplo. Děti byly opravdu velmi pracovité, a tak se nám povedlo naplnit nejméně devět krabic, což je výborný výkon.

Jakmile padla tma, dali jsme si dobrou večeři, připravili se ke spánku a otevřeli Bibli v 1. listu Jakubovu a následně v Markovi 16. Za Božím Slovem následovaly modlitby s dětmi a za děti. Sice se malinko protáhly, ale o to lepší spánek nás po nich čekal. Ráno už jen všechno rychle uklidit a hurá do církve!

Děkujeme Ti, drahý Pane Ježíši, že se nikdo nezranil, všechno proběhlo, jak mělo a že jsi byl celou dobu s námi. Amen.

Stejně jako děti se i já těším na další akci!
Lada
Tygr a Vlk

Tygr a Vlk

Pro dřevo

Pro dřevo

Ringo 4ever

Ringo 4ever

Teorie...

Teorie...

...a praxe

...a praxe

Odvaha u obou

Odvaha u obou

Černá hodinka

Černá hodinka

22.10.2010 00:19:20
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one