Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

15.-17. 4. 2011 Školení instruktorů NVT Košařiska

Na tento víkend byly naplánovány tři zajímavé akce. Kamarádi z oddílu v Zábřehu n. M. pořádali další ročník orientačně-šifrové hry „Procházka růžovým sadem“ (letos na Králicku), mládež SŽ organizovala program pro teenagery v Novém Lískovci a u Třince se konalo školení letošního týmu instruktorů Národního výcvikového tábora (NVT). Zatímco ostatní členové oddílu mohli vybírat, Jožka jakožto instruktor NVT tuto volbu neměl.

Vlak směr sever vyjížděl z Brna ve 14:02. Jelikož byl pátek, praskala rychlíková souprava ve švech a my tak celou cestu stáli na chodbičce u záchodku. Z Brna jsme vyjížděli celkem tři, mimo Jožky ještě Lenka ze 40. PH Hustopeče a Tomáš z 33. PH Jihlava. Cesta díky družnému rozhovoru ubíhala poměrně rychle. V Ostravě-Svinově jsme přestoupili do osobního vlaku, kde již seděl Marek ze 42. PH Ostrava. V tomto složení jsme projeli „Slezským Mordorem“, tedy úsekem Ostrava-Karviná-Třinec, a v 17:43 vystoupili v cílové stanici Bystřice, kousíček od polských hranic. Naší základnou se stala krásná chata v sousední obci Košařiska, nedaleko od legendární Tyry, která je nesmazatelně zapsána v dějinách naší organizace. Díky hornatému terénu jsme neviděli na „Mordor“, takže okolí působilo nádherným dojmem.:o)

V průběhu večera se až na jednu či dvě výjimky shromáždil celý tým instruktorů NVT. Družinu kolem národního velitele RR Petra Walacha tedy tvořilo pět velitelů Předních hlídek, dále tři zástupci velitelů, tři manželky, pět dětí a dva psi. Instruktory čekaly dva dny práce, děti a psy dva dny zábavy a věrné manželky dvoudenní péče o hladové krky všech.:o) Klíčovou záležitostí bylo ladění zbrusu nového manuálu pro instruktory a výcvikových materiálů pro nové vedoucí. Dlužno dodat, že se práce po nemalém úsilí povedla, díky Bohu za to. Manželky se překonávaly v lahodnosti připravovaných jídel a děti i psi přežili hrátky ve zdraví, tudíž lze celé školení označit za naprosto zdařilé.:o) Akce se pak zapsala i do Jožkova osobního života, neboť to bylo naposledy, kdy měl ve svém těle jeden ze zubů osmiček.:o)
01nadr.jpg
02chata1.jpg
03chata2.jpg
04tym.jpg
05prace.jpg
06kuchyne.jpg
07obed.jpg
08vetrani.jpg
19.04.2011 19:37:22
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one