Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

15.-16. 4. 2011 P.R.S. Králicko

Sedmý ročník šifrové hry Procházka růžovým sadem (P.R.S.) pořádané 26. Přední hlídkou Olomouc a 41. Přední hlídkou Zábřeh na Moravě probíhal letos na Králicku. Tedy za vydatné pomoci zakládajícího člena našeho oddílu Růži, jenž je profesorem na tamním gymnáziu. Loňský tým "Chaverim" složený z vedoucích 24. PH se bohužel nemohl účastnit, svou premiéru si však odbyl kvartet ve složení Káťa, Míša, Kuba a Štěpán, což jsou také dobře známá jména.:o) Zde jsou zážitky kapitána týmu Štěpána:


Celé to začalo v jednom vlaku, při návratu z Dolní Moravy, když se mě Míša zeptala, jestli bych nechtěl jít na „Procházku růžovým sadem“. Zprvu jsem trochu váhal, protože představa, že za jeden den budu mít v nohách něco kolem 30km, mě docela děsila. Nakonec jsem si ale řekl, že to bude dobrá akce se spoustou zábavy, a přikývl jsem. Do týmu jsme později přibrali Kubu. A tak vzniklo nezapomenutelné družstvo ve složení Štěpán Studénka, Káťa Rafaelová, Míša Sedláčková a Kuba Mezsáros pod nejlepším názvem "Divočáci".

Samotná akce pro nás začala kolem 16:00 v pátek, kdy jsme s Káťou šli koupit jídlo. Trochu jsme nestíhali, ale zachránilo nás zpoždění vlaku, které (jak se později ukázalo) bylo větší, než jsme potřebovali. Po nakoupení jídla se s námi setkal Kuba, koupili jsme lístek a čekali na zpožděný vlak. Po půl hodině jsme se dočkali a namačkaní na chodbě vlaku jsme šťastně odcestovali směr Králíky. Někde po cestě, myslím že v Ústí nad Orlicí, se k nám připojila Míša. Cesta byla dlouhá a vzhledem ke zpoždění vlaku jsme do Králik dojeli asi o hodinu později, tj. v devět hodin. Mně osobně to nevadilo, protože se zrovna začala vydávat večeře (rohlíky s pomazánkou a oblohou).

Více méně už tu byly všechny týmy a mohlo začít rozdávání instrukcí. Po seznámení s pravidly to celé vypuklo a vrhli jsme se na první šifru. Nezačali jsme příliš úspěšně, když nás předběhli v luštění i naši "favoriti", a tak jsme museli zabrat. Nakonec, někdy kolem půlnoci, jsme vyrazili na dlouhou cestu. Sebou jsme si vzali dva batůžky jídla a nejpotřebnějších věcí, kdy ten Kubův (plný jeho jídla) byl asi tak stejně veliký jako ten můj (s jídlem pro zbylé tři lidi). Další potíže nastaly neočekávaně brzo, a to na kruhovém objezdu ještě v Králikách. Prostě kruh a hodně cest, kam dál. Museli jsme se pozorně zadívat do mapy a podle ní se vydali dál směrem k šifře č. 2. Přes noc jsme ještě našli další dvě šifry. Za zmínění určitě stojí také šifra č. 7, o které doufám dlouho neuslyším. Na tu jsme se vydali jako na čtvrtou v pořadí. Byla ještě tma, a ta nám také dopomohla k nekonečnému bloudění někde v okolí šifry (tedy doufám, že jsme byli někde u ní). Nachodili jsem tam tolik kilometrů, že si to netroufnu ani odhadnout. Jakmile začalo svítat, vzdali jsme pátrání po šifře číslo sedm a šli raději dál, abychom ještě něco našli. Přes den, když vyšlo slunce, jsme si asi na hodinku lehli a trochu se prospali.

Po odpočinku jsme se vydali dál na cestu a našli šifry č. 8 a 5. Tam jsme zjistili, že z litru a půl pití pro tři lidi už nemáme ani kapku. Nějak jsme to přežili a pokračovali v cestě. Tak pěkně se nám šlo, bylo to z kopečka a docela pěkná cesta, když najednou Kubovi dojde sms: „Vítejte v Polsku..." A tak jsme zjistili, že něco není, jak má být. Celí zklamaní jsme se tedy vydali zpátky a hledali tu správnou cestu. Když jsme ji našli, pokračovali jsme k poslední šifře č. 1. Po cestě jsme potkali Růžu, který nás zároveň zachránil zbytkem jeho pití, a vydali jsme se do Králik, kde jsme doluštili poslední šifry, co se vyluštit daly, a odevzdali je organizátorům. Celkem jsme jich našli šest a vyluštili tři. Měli jsme celkem naspěch, protože jsme museli být ještě ten den v Brně. A tak nám nezbylo nic jiného, než se rozloučit a rychle se vydat na zpáteční vlak. Byli jsme hodně unavení a v nohách jsme měli docela dost kilometrů. Proto jsme byli rádi, že se vezeme. Do Brna jsme dojeli něco kolem čtvrt na deset a to byl konec naší velkolepé Procházky.

Kdybych měl celou akci nějak shrnout, tak bych řekl, že to byla akce plná srandy a zábavy, ale i únavy a bolavých nohou. Pokud se ještě někdy naskytne příležitost dát si repete, rádi se zúčastníme.
24.04.2011 22:03:43
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one