Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

14. 5. 2011 Brněnská muzejní noc

Jednou z největších akcí pořádaných ve městě Brně bývá Brněnská muzejní noc. Všechna muzea, galerie a řada dalších kulturních institucí se na jeden večer otevírají veřejnosti zdarma. Součástí prohlídek bývají různé atrakce a soutěže, nejrůznější hudební a další vystoupení. Akci podporuje i brněnský dopravní podnik, jenž na tuto noc zřizuje speciální autobusové linky. Také zcela zdarma.

Jádro naší letošní výpravy tvořili brigádníci, kteří dojeli ze základny v Hostěnicích. Jednalo se o Jožku, PavKa, Jíťu, Kubu a Máju. Původně se mělo jednat o Tygří akci, ale na srazu v 17:45 na Mendlově náměstí se žádná z šelmiček neobjevila. Nakonec se jeden Tygr přeci jen dostavil, ale to už jsme měli za sebou prohlídku včelína slavného brněnského opata Johanna Gregora Mendela. Ten, jak známo, světově proslul svými genetickými pokusy. Po prohlídce expozice v Mendelově muzeu jsme nasedli na autobus speciální linky F a vyrazili na Českou, kde navazovala další linka k Technickému muzeu. Tam nás šokovala délka fronty, jíž jsme museli projít. Během těch třiceti minut jsme se však nenudili, neboť naši sestavu neplánovaně posílili Johny s Hankou a pak ještě i Láďa.:o)

Technické muzeum bylo perfektní. Co jsme si užili asi nejvíce, bylo Experimentárium. Však byl o ně taky patřičný zájem.:o) Mezitím dorazila další posilová eskadra. Vedla ji Peťa a patřili k ní ještě Tom, Ted a Jirka. Když jsme prolezli muzeum a Jožka pozdravil svého spolužáka archeologa, jeli jsme zpět do centra. Jízda to byla fajná, neboť dopravní podnik nasadil autobusy veterány.:o) Na České naše sestava prořídla, ale zbytek se udatně vypravil na Špilberk (dalším busem). Tam jsme rychle proběhli výstavou o tapiserii z Bayeux, vyšplhali na vyhlídku a Jožka stihl pozdravit dalšího spolužáka archeologa.:o)

Večer pokročil a my dostali chuť na trdelníky, které prodávali na jednom z hradních nádvoří. Fronta k nim byla opět luxusní, kdo se však nenudil, byl Jožka. Jeho Tygr totiž dostal náhlý rozkaz z domova, aby do 13 minut dorazil na Mendlovo náměstí. Milá šelmička tedy v doprovodu Jožky odstartovala a zahájila zběsilé klesání za snížené viditelnosti. Oba borci nakonec uspěli, Tygřík v pořádku odjel trolejbusem a uřícený Jožka po návratu na Špilberk ještě stihl spořádat zbytek trdelníku.:o)

Jelikož se blížila půlnoc, byl další program již prostý. Ale hezký! Noční procházka na Novobranskou, kde měli Jožka s Májou uloženy své batohy. Až do tohoto bodu jsme vydrželi čtyři mušketýři, avšak únava již mocně dotírala. Signál k rozchodu tak přišel záhy.:o) Díky Bohu za krásný večer a těšíme se na další akce!
Včelka Mája

Včelka Mája

U Mendela

U Mendela

Před Tech Muz

Před Tech Muz

Posila :o)

Posila :o)

Kováři

Kováři

Pokus

Pokus

Špilberk

Špilberk

Vyhlídka

Vyhlídka

Úsměvy

Úsměvy

17.05.2011 00:23:57
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one