Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

12.-13. 11. 2011 Royal Fest III

RRfest2011.jpg
Druhý listopadový víkend se na Vsetíně konal již třetí ročník festivalu Royal Fest. Tato akce plná hudby, workshopů a mnoha setkání se postupně etabluje na podzimní protiváhu populárního květnového Ringoturnaje. Náš oddíl samozřejmě tuto významnou událost neignoroval a vyslal menší výpravu v čele s Jožkou. Jeho společníky při pobytu na Valašsku tvořili v následujících dvou dnech Mája, David P. a MiG.
V sobotu ráno jsme se jako obvykle sešli na brněnském hlavním nádraží. Došlo však k vítané změně, neboť jsme naši cestu spojili se sesterskou 18. Přední hlídkou. Ta vyslala podstatně silnější výpravu, neboť mimo jejich velitele Karla Hauptmana jeli např. jen z dospělých vedoucích také Honza a Bublina. Trasa na Valachy je fajná, ale dlouhá. A náš vlak navíc nabral zpoždění. Návazný spoj z Valašského Meziříčí jsme tedy neměli šanci stihnout, ale díky Bohu měl zpoždění i dotyčný osobní vlak.:o) Na Vsetín jsme tak dorazili víceméně podle plánu.

Royal Fest se na Vsetíně koná v klubu Alcedo, což je bývalá základní škola. Letošního ročníku se zúčastnilo asi 120 lidí, což je oproti loňskému roku nárůst o téměř 40 osob. Dominovali samozřejmě členové zdejší 3. Přední hlídky (kombinace Vsetín – Valašské Meziříčí – Jablůnka), ale významný podíl měly i oddíly odjinud (2. PH Břeclav, 4. PH Oldřichovice, 8. PH Zlín, 18. PH Brno, naše 24. PH Brno, 36. PH Opava atd.). Workshopy vedli Juniorští vedoucí: divadlo Eva Kadaňková (3. PH), tanec Klára Machalcová a Dan Klabník (3. PH), vlajky Honza Seidl (8. PH). Slovem sloužili Petr Helešic (2. PH Břeclav) a Petr Walach (4. PH, národní velitel RR), hudební složku měly na starosti skupiny Deep Inside (Oldřichovice) a 107 (Vsetín). Kdo se během workshopů necítil na umění, mohl si alespoň zahrát stolní fotbálek.:o)
Hlavní sál

Hlavní sál

Moderátoři

Moderátoři

Vesměs pánové

Vesměs pánové

Vesměs dámy

Vesměs dámy

Deep Inside

Deep Inside

Petr v akci

Petr v akci

Čtení

Čtení

107

107

Naše výprava se do programu vpravila rychle. Mája si z workshopů vybrala tanec, kluci utvořili družstvo ve fotbálkovém turnaji a Jožka se zapojil do unikátního tvůrčího workshopu, který si s Karlem vymysleli. Jmenoval se „psaní kulinářských recenzí“ a spočíval v návštěvě pizzerie Karibik a hojném ochutnávání tamních dobrot.:o) Třetím z mušketýrů se stal Honza a po chvíli se připojily i Bublina a Gabča. Workshop se nám velice líbil a z Karibiku jsme odcházeli s cennými postřehy, jako například, že před pizzou Cardinale není dobré ochutnávat pizzu El Diabolo.:o) Po návratu Jožka zjišťoval, jak je na tom zbytek výpravy. Mája si v tanečním workshopu zařádila a kluci ve fotbálkovém turnaji dopadli úplně stejně jako Max a Kryštof loni. Velice potom pobavil výstup z divadelního workshopu, kterým byla scénka o zakládání Royal Rangers v Grónsku.:o)
Dobytí Grónska

Dobytí Grónska

Vlajky

Vlajky

Divadlo

Divadlo

Vítězové

Vítězové

Hraní

Hraní

Scénka

Scénka

Pitný režim

Pitný režim

Ucul

Ucul

Blok večerní hudby skončil přesně ve 22 hodin. Zdaleka to však neznamenalo konec programu, neboť boje ve fotbálku pokračovaly dále a organizátoři měli připravenu velice osvědčenou aktivitu: noční čajovnu. Povídání při lahodném moku ubíhalo tak rychle, že najednou uhodila půlnoc a nám vedoucím nastala nemilá povinnost zahnat naše mladé spoludiskutující do spacáků. My kluci spali v tělocvičně, holky pak na více místech včetně sálu, kde se odehrával program.
Čajovna

Čajovna

Únava

Únava

Fotbálek

Fotbálek

Noční pokec

Noční pokec

V neděli ráno jsme si sbalili svršky a navštívili bohoslužbu zdejšího sboru Apoštolské církve. Po shromáždění jsme se odebrali na oběd do pizzerie Karibik. Pak už nastal čas odjezdu. Docela legrace byla, že jsme opět potkali několik účastníků festivalu. Přestup v Hranicích proběhl bez problémů a v beznadějně plném rychlíku z Ostravy jsme si dokonce sedli.:o) Děkujeme Pánu Bohu za skvělou akci a těšíme se zase za rok, doufejme v hojnějším počtu.
02.12.2011 21:14:03
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one