Autor stránek

Autor stránek

Správcem webu je Jožka

Ve všem dělej druhým to, co chceš, aby oni dělali tobě.

10. 4. 2010 Jarní konference velitelů

V sobotu 10. dubna 2010 se ve střední Evropě psala historie. V katedrále sv. Víta byl toho dne intronizován nový římskokatolický pražský arcibiskup Dominik Duka, v českých médiích i mezi lidem doznívaly dojmy z pražské návštěvy prezidentů dvou nejmocnějších států světa USA a Ruska a ve druhém největším městě České republiky Brně se sjela padesátka velitelů Royal Rangers, aby společně probrali věci minulé i věci budoucí. Čest hostit toto setkání měla opět naše 24. Přední hlídka v čele s Přemkem.

Po úvodním ztišení a slovu Petra Walacha byl úvodní blok věnován představení zcela nového programu práce s Juniory, jenž prezentovali Karel Hauptman a Peca Machalec. Dle jejich slov se Junioři mají nač těšit a nejeden dospělý vedoucí si povzdechl, jak se ta dnešní mládež má dobře.:o) Poté následovalo to nejdůležitější, tedy porcování medvěda (rozdílení dotací), kterážto činnost vydržela až do oběda (grilovaná kuřata v počtu čtrnáct s chlebem v počtu osmi bochníků). Po jídle proběhly prezentace akcí budoucích, z nichž nejvíce poutaly pozornost Eurocamp 2011 (Peca a Jožka) a Ringo (Ježek). Následovaly akce minulé, kde zaujaly zprávy z oddílu v Kraslicích o společném cvičení s policisty.

Celá akce proběhla velmi zdárně, na čemž mají mimo Boha lví (ehm, tygří:o) podíl i přítomní členové 24. PH. Mimo již jmenovaných je nutno vyzdvihnout Anettku, Elišku, Ladu, Máju, později také Jíťu a ruku k dílu přiložil i nečekaně dorazivší Tomáš. Pominout nelze ani takřka heroickou intervenci Simky, která nás zachránila včasnou dodávkou klíčového kuchyňského nástroje.:o) Bohužel od určitého momentu byl průběh konference poznamenán zlou zprávou o tragické smrti polského prezidenta v troskách vládního letounu. Otřesný rozsah a okolnosti této katastrofy jsme se vesměs dozvěděli až večer. Navzdory povedené konferenci RR a radostné události pro naše římskokatolické bratry a sestry v Praze tak bude 10. duben 2010 v dějinách střední Evropy již navždy černým dnem... Modleme se, aby stovky pozůstalých cítily našeho Pána a Spasitele Ježíše Krista hmatatelně po svém boku.
12.04.2010 20:05:05
Jožka
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky

Mé oblíbené táborové téma je:

biblické (16 | 36%)
fantasy (4 | 9%)
historické (17 | 39%)
sci-fi (3 | 7%)
vojenské (4 | 9%)

Můj nejoblíbenější překlad Bible je

kralický (Kb) (30 | 22%)
ekumenický (ČEP) (33 | 25%)
Bible 21. století (B21) (47 | 35%)
studijní (KMS) (11 | 8%)
jeruzalémský (14 | 10%)
Poslední aktualizace: 2013-06-09
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one